Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9725 miejsce

Brazylia: Unikalny cmentarz w drapaczu chmur

W Brazylii jest jedyny na świecie cmemntarz, z którego najbliżej do nieba. Ten wyjątkowo luksusowy cmentarz "Memorial" mieści się w portowym mieście Santos.

Niektóre piętra posiadają numerowane miejsca, w których mieści się 150 grobowców, inne piętra są wyposażone w nisze, katakumby i kolumbaria. / Fot. fot. Wikipedia Commons   W brazylijskim mieście portowym Santos jest jedyny na świecie cmentarz umiejscowiony w drapaczu chmur, z którego wyżyn spoglądać można na Atlantyk, miejscowy stadion "Vila Belmiro" oraz rozległe lasy deszczowe. Cmentarz mieści się w drapaczu chmur i jest odnotowany w księdze Guinnessa. Stąd do nieba rzeczywiście bardzo blisko, ale czy o pochówku w tym wyjątkowo luksusowym wieżowcu o nazwie "Memorial", marzyć może także zwykły śmiertelnik?

Główne wejście do cmentarnego kompleksu "Memorial" nie różni się niczym od wejścia do luksusowego hotelu, nie sprawia też żadnego wrażenia, że oto przekroczyło się progi supernowoczesnego i jedynego na świecie cmentarza. Nie napotkamy na żadną czerń, dominują same jasne kolory szczodrze podkreślane światłem, łącznie z ekskluzywnie wyposażoną salą pożegnań. Wieżowiec liczy na razie 14 pięter, w których mieści się 16 tys. katakumb. W planie przewiduje się dobudówkę do 32 pięter, wtedy wieżowiec o niebagatelnej wysokości 108 metrów, będzie na świecie jedynym i najwyższym cmentarzem...

Na tyłach tego cmentarnego kolosa snuje się gęsty las deszczowy, po drzewach skaczą małpki podjadające owoce papaya, w powietrzu trzepoczą papugi o zielonkawo i niebiesko-żółtym upierzeniu, nie brakuje też Tukanów z wydłużonymi dziobami. W zasiągu wzroku widać fragment portu z cumującymi kontenerowcami z Hamburga i Chin oraz rozległe wody Atlantyku.
Na otaczającym wieżowiec dziedzińcu panuje majestatyczna cisza, jedyny odgłos jaki stamtąd dochodzi, to delikatny szum tryskającej fontanny z pływającymi weń złotymi rybkami.

Z powodu panujących w Brazylii bardzo wysokich temperatur, zmarłych chowa się w przeciągu 24 godzin. Dla uczestników żałobnych ceremonii, przybyłych z odległych stron, na miejscu jest hotel, restauracja, na tarasie cafeteria z obsługą kelnerską oraz całodobowy dyżur medyczny. W holu recepcji na dużym ekranie informacje o terminie ostatecznego pożegnania zmarłego oraz program ceremonii pogrzebowej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

niezwykle interesujące :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oglądałam w Dniu Zmarłych na ZDF program o Brazylii, pokazywali wieżowiec w San Paulo którym mieszkają ludzie a obok jest na tych samych kondygnacjach jest cmentarz, ludzie praktycznie mieszkają na cmentarzu. Od strony północnej wieżowca mieszkają ludzie, a po stronie południowej jest cmentarz.
Co kraj to obyczaj...interesujący tekst./5

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niesamowita sprawa...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawa informacja :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.