Brazylia - Włochy 2:2. Kapitalne widowisko mistrzów!

Brazylijczycy zremisowali 2:2 w towarzyskim meczu z Włochami. Choć tylko towarzysko, obie ekipy, jak na byłych wielokrotnych mistrzów świata przystało, stworzyli w Genewie prawdziwe piłkarskie widowisko.

English: Italy national football team starting XI at Euro 2012 match against England / Fot. Илья ХохловBrazylia już od pierwszych minut zaczęła szturm na bramkę Buffona. Jednak Hulk w 3. minucie spotkania uderzył prosto w bramkarza. Włosi odpowiedzieli tym samym, zmuszając kilka minut później Cesara do pierwszej w tym meczu interwencji. Nie było mowy o defensywnej grze i zwykłej towarzyskiej gierce. Jak na mistrzów przystało zarówno Włosi, jak i Brazylijczycy chcieli to spotkanie wygrać.

Po ostrym początku, gra Brazylii siadła, a defensywę Scolariego ostro ćwiczyli Maggio i Pirlo. Pomimo słabszego okresu, to drużyna z Ameryki Południowej pierwsza strzeliła bramkę. Dośrodkował Hulk, podbił Bonucci, a piłkę do siatki posłał w 33. minucie Fred. Włosi nie odpuścili. Grali zdecydowanie lepiej, ale razili nieskutecznością. W 42. minucie Canarinhos podwyższyli prowadzenie na 2:0. Neymar podał do Oskara, który bezbłędnie pokonał Buffona.

Włosi nie schodzili do szatni ze spuszczonymi głowami. Po przerwie pierwsi zameldowali się na murawie i od początku narzucili swoje warunki gry. Opłaciło się, gdyż w 54. minucie zdobyli gola kontaktowego, a trzy minuty później wyrównali stan rywalizacji. Najpierw po rzucie rożnym niepilnowany De Rossi posłał piłkę do siatki, a później Balotelli strzałem zza pola karnego przelobował Cesara i doprowadził do remisu. Kilka minut później Balotelii mógł wyprowadzić Włochów na prowadzenie, jednak Cesar w tym meczu był praktycznie nieomylny.

Do końca regulaminowego czasu gry wynik się nie zmienił. Siadła ofensywna gra, a zdecydowanie więcej zaczęło dziać się w środku pola. Krótkie podania i ostre ataki zamiast bramek przyniosły tylko napomnienia.

Przed Brazylią jeszcze daleka droga do tego, by przypominać dawną reprezentację, która pięciokrotnie sięgała po mistrzostwo świata. W meczu pomimo dwubramkowego prowadzenia, nie byli wstanie przeciwstawić się włoskim atakom i zaledwie w ciągu trzech minut roztrwonili zwycięstwo. Włosi mieli sporo sytuacji, których nie potrafili wykorzystać. Pomimo remisu lepiej w meczu zaprezentowali się Europejczycy.

Brazylia - Włochy 2:2 (2:0)

Bramki: Fred 33', Oscar 42' - De Rossi 54', Balotelli 57'
Żółte kartki: Fred, Hernanes, Felipe Luis (Brazylia) - Maggio, Poli (Włochy)

Brazylia: Julio Cesar - Dani Alves, Dante, David Luiz, Felipe (77. Marcelo, Fernando, Hernanes, Oscar (61. Kaka), Neymar, Hulk (85. Vanderlei), Fred (69. Diego Costa)

Włochy: Buffon - Maggio, Bonucci, Barzagli, De Sciglio (74. Antonelli), De Rossi (81. Diamanti), Pirlo (46. Cerci), Montolivo, Giaccherini (68. Poli), Osvaldo (46. El Shaarawy), Balotelli (83. Gilardino)