Facebook Google+ Twitter

Brazylijski chór Gonzagas w Polsce

Do chłodnej i deszczowej wrześniowej Polski zawitał właśnie chór studentów z północno-wschodniej części Brazylii. Przywieźli ze sobą nie tylko świetnie zaaranżowane piosenki, ale także południowoamerykańskie słońce i radość.

Dyrygent Erwin Schrader nie ma batuty i siedzi na drewnianym pudełku / Fot. Katarzyna KaraśGrupa Brazylijczyków z Coral da Universidade Federal do Ceara udowadnia, że chór studencki to nie tylko sztywna akademia na początku roku (vivat Academia, vivat Professores). Połączenie śpiewu chóralnego, muzyki (akordeon, bęben, trójkąt) i sztuki teatralnej sprawia, że występy Gonzagas są jedynym w swoim rodzaju show, interesującym dla wszystkich. Członkowie grupy sami pracują nad scenografią i strojami. W swoim repertuarze mają pieśni mocno związane z historią i kulturą Brazylii. To, co jest najciekawsze w zespole, to fakt, że widać radość jaką czerpią oni z muzyki i występów. Do chóru należą ludzie bardzo różni m.in. niepełnosprawny chłopak czy dziewczyny o dalekiej od lansowanej przez kolorowe magazyny figurze. Każdy ma na scenie swoje pięć minut, w czasie których może pokazać co potrafi. Żywiołowe pieśni przeplatają się z nostalgicznymi. W każdej z nich wyraźnie czuć klimat Brazylii, podobny do tego, jaki znajdziemy w książkach i audycjach Beaty Pawlikowskiej.

Aranżacja do jednej z pieśni / Fot. Katarzyna Karaś
"Osnowa jest wiejska, zaś wątek - miejski. Z tkaniny i asfaltu uszyliśmy nasze marzenie o byciu unikatową jednością - zespołem, chórem, siecią, ubiorem ... koronką. Tańczymy z igłami i rogami, tworzymy piękno. Idziemy przez życie czując, śpiewając i tańcząc - w czas zabawy i czas posuchy ... Gonzagas" - czytamy w wydanym z okazji europejskiego tournee albumie-śpiewniku prezentującym dorobek grupy.


Brazylijski temperament / Fot. Katarzyna KaraśChórzyści przyjechali do Europy na występy w Polsce, Niemczech i Francji. U nas wystąpią jeszcze:

3.09 - Warszawa, Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II, pl. Bankowy 2, godz. 19 (wstęp wolny)
6.09 - Szczecin, Zamek Książąt Pomorskich, godz. 19 (bilety - 15 i 20 zł)


Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie zespołu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.