Facebook Google+ Twitter

Brazylijskie święto w samym środku Warszawy

W sobotę ulicami Warszawy przejdzie Parada Karnawałowa z Rio. Jest to jedna z atrakcji związanych z Festiwalem Kultury Brazylijskiej trwającym od 1 do 8 września w Warszawie. Już o godz. 11 zostanie otwarte festiwalowe miasteczko. Będzie można spróbować różnorodnych smaków kuchni brazylijskiej.

Logo Festiwalu Kultury Brazylijskiej. / Fot. screen/http://www.5festiwal.festabrasil.plRóżne rodzaje kawy, yerba mate, pao de queijo (kulki z ciasta chlebowego z serem), soki z owoców tropikalnych - to wszystko będzie czekać na chętnych przechodniów. Organizatorzy zadbali jednak nie tylko o podniebienia widzów, ale i o zmysł słuchu wszystkich odwiedzających. O godz. 13 na scenie przy ul. Ordynackiej rozpoczną się występy muzyczne. Usłyszymy m. in grupę capoeira Beribazu. Pojawi się także Alejandra Peralta - miłośniczka parada karnawałowych.

Tancerki w barwnych brazylijskich strojach. / Fot. Radio dla CiebieO godz. 15:30 z Ronda de Gaulle'a wyruszy barwna Parada Karnawałowa. Zobaczymy piękne tancerki rewii brazylijskiej, baianas ze szkoły tańców karaibskich oraz muzyków z zespołów perkusyjnych. Korowód zamkną reprezentacje szkół capoiera. W rytmie samby pochód zmierzy w stronę ul. Ordynackiej. Następnie zaprezentuje się wspaniały brazylijski zespół Os Cara de Pau. Atrakcji muzycznych do wieczora będzie jeszcze wiele.

Na zakończenie przygotowano dwie atrakcje specjalne. Najpierw zobaczymy spektakl "Historia do Brasil" w reżyserii Joanny Marków, podczas którego otrzymamy dużą dawkę pozytywnej energii płynącej z muzyki i tańca. Następnie odbędzie się Wielka Festa Klubowa w znanych warszawskich klubach.

- Uczestnicy sobotnich wydarzeń z całą pewnością mogą spodziewać się potężnej dawki pozytywnej energii płynącej z muzyki i tańca. Karnawał to dla Brazylijczyków wielkie święto. Zapominają o codziennych troskach i delektują się przepychem karnawałowych prezentacji szkół samby. Odrobinę tego przepychu zaprezentujemy podczas parady i występów na scenie. Chcemy, aby w tym dniu w Warszawie było bogato i gorąco jak na karnawale w Rio. - podsumowuje Paweł Kucharczuk, Dyrektor Artystyczny Festiwalu Kultury Brazylijskiej.

Oficjalna strona festiwalu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 06.09.2007 22:15

(+) Mucho obrigado (dziekuje bardzo) od wielbiciela karnawalu w Rio...

Komentarz został ukrytyrozwiń

O, Rio Barw! O, Colorio,

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ Świetny news! Szkoda, ze tak nisko ustawiony...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.