Facebook Google+ Twitter

Breakdance Na Deskach Teatru Wielkiego – Opery Narodowej

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2013-11-04 13:30

Premiera Red Bull Flying Bach W Polsce, 15 Października We wtorkowy wieczór, 15 października br., spektakl Red Bull Flying Bach zadebiutował na warszawskiej scenie Teatru Wielkiego – Opery Narodowej.

Nietuzinkowa interpretacja muzyki Jana Sebastiana Bacha w wykonaniu tancerzy breakdance z grupy Flying Steps spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem licznie zgromadzonej publiczności. Polska znalazła się wśród jedenastu państw, które odwiedziło międzynarodowe tournée jednej z najlepszych grup tanecznych na świecie.

Red Bull Flying Bach to muzyczno-taneczne widowisko będące niespotykanym dotąd połączeniem muzyki klasycznej z tańcem breakdance. Zderzenie dwóch kultur to swoisty eksperyment, który przenosi muzykę barokowego kompozytora do współczesności. Podczas trwającego 70 minut przedstawienia, mistrzowie breakdance odzwierciedlali tańcem dźwięki „Dobrze temperowanego klawesynu” J.S. Bacha. Artyści, realizując unikalny pomysł, pokazali, że schematy można przełamywać w twórczy i ambitny sposób. Fabuła widowiska opowiada o ogromnej wrażliwości do sztuki oraz przełamywaniu stereotypów, które ją ograniczają.

„Chciałem, żeby występ udowodnił, że Bach komponował ponadczasową muzykę i że również hip-hop czy breakdance mogą być częścią kultury wysokiej” – powiedział Christoph Hagel, dyrektor artystyczny Red Bull Flying Bach.

Marzenia autorów niezwykłej produkcji spełniły się – spektakl gościł na największych scenach na całym świecie, za każdym razem gromadząc szeroką i różnorodną publiczność. Dzisiejszego wieczoru w Sali Moniuszki Teatru Wielkiego - Opery Narodowej zasiedli razem entuzjaści muzyki klasycznej i kultury hip-hopowej. Widzowie z zainteresowaniem śledzili figury ucieleśniające fugi niemieckiego twórcy. Ze sceny płynęła energia i pasja tancerzy, a ich talent i kreatywna choreografia została doceniona gromkimi owacjami publiczności.

W środę, 16 października, odbędzie się drugi pokaz Red Bull Flying Bach, który wieńczy występy grupy Flying Steps w Polsce.
Więcej informacji o wydarzeniu znajduje się na: www.redbullflyingbach.pl
(Łukasz Tadra)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.