Facebook Google+ Twitter

Breast Friends - Przyjaciele od Piersi po raz V

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-06-30 12:49

Już po raz piąty Stowarzyszenie „Amazonki” Warszawa-Centrum wraz z firmą Roche Polska, organizuje polską edycję międzynarodowej kampanii edukacyjnej „Breast Friends - Przyjaciele od Piersi”...

Już po raz piąty Stowarzyszenie „Amazonki” Warszawa-Centrum wraz z firmą Roche Polska, organizuje polską edycję międzynarodowej kampanii edukacyjnej „Breast Friends - Przyjaciele od Piersi”, która została zapoczątkowana w 2006 roku w Londynie.

Celem kampanii jest szeroka edukacja społeczeństwa na temat raka piersi - choroby niejednorodnej i wymagającej indywidualnego podejścia do leczenia. Główny przekaz kampanii koncentruje się na dwóch aspektach. Pierwszy dotyczy wiedzy na temat występowania różnych typów nowotworów piersi, w tym HER2 dodatni i HER2 ujemny rak piersi, z których każdy przebiega w inny sposób. Drugi koncentruje się na roli przyjaciela wspierającego chorą kobietę w wymiarze merytorycznym i psychologicznym w okresie rozpoznania i leczenia choroby, w rozmowach z lekarzem, w momentach załamania, ale i w chwilach radości.

V edycja odbywa się pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Pani Anny Komorowskiej oraz Centrum Onkologii Instytut im. Marii Skłodowskiej Curie i Polskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Naukowych, a także wsparciu, zasłużonej w działaniach na rzecz kobiet chorych na raka piersi, Fundacji Rak’n’Roll. Wygraj życie! Kluczowym elementem tegorocznej kampanii jest „Konkurs wiedzy onkologicznej dla mediów”. Celem konkursu jest dostarczenie dziennikarzom rzetelnej wiedzy o epidemiologii, profilaktyce nowotworowej, diagnostyce. Dzięki dobrze wyedukowanym mediom wzrośnie świadomość społeczna w zakresie onkologii a także będzie można poprawić wczesną wykrywalność raka piersi w Polsce.

Konkurs rozpoczął się w maju i będzie trwał do końca listopada. Co miesiąc dziennikarze z mediów ogólnopolskich i lokalnych otrzymają materiały edukacyjne, a następnie będą mieli możliwość zweryfikowania swojej wiedzy odpowiadając na pytania testowe związane z epidemiologią, profilaktyką i diagnostyką nowotworów. Materiały i pytania są każdorazowo zatwierdzane przez Radę Naukową Konkursu, w skład której wejdą uznane autorytety z dziedziny onkologii - prof. dr n. med. Krzysztof Krzemieniecki (onkolog), prof. dr n. med. Włodzimierz Olszewski (patolog), dr med. Iwona Głogowska (onkolog) oraz Anna Mazurkiewicz (dziennikarka, pisarka, bohaterka polskiego Breast Friends). Po każdej turze testów sprawdzających wiedzę, do wszystkich dziennikarzy
wysyłane są poprawne odpowiedzi wraz z wyjaśnieniem poruszanych zagadnień. Szczegółowy regulamin Konkursu jest dostępny na stronie www.her2plus.pl/konkurs.

Warto wiedzieć więcej i być Przyjacielem od Piersi.

Organizatorzy Konkursu:
Stowarzyszenie Amazonki Warszawa-Centrum i Roche Polska

Patroni honorowi:
Małżonka Prezydenta RP Pani Anna Komorowska
Centrum Onkologii Instytut im. Marii Skłodowskiej Curie
Polskie Stowarzyszenie Dziennikarzy Naukowych

Partner:
Fundacja Rak’n’Roll. Wygraj życie!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.