Facebook Google+ Twitter

Breivik będzie głodował, jeśli nie dostanie nowszej konsoli i większego kieszonkowego

Anders Breivik zagroził, że podejmie strajk głodowy, jeśli nie otrzyma nowszego typu konsoli do gier, komputera i większego kieszonkowego. „Przechodzę przez piekło" napisał w liście.

 / Fot. By Bitjungle (Own work) [CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia CommonsBreivik, który odsiaduje karę więzienia za zamordowanie 77 osób domaga się m.in. nowszego typu konsoli do gier (z grami dla dorosłych, a nie 3-latków), dostępu do komputera, by mieć możliwość kontaktu ze światem, zwiększenia tygodniowego kieszonkowego (obecnie jest to 300 norweskich koron czyli ok. 120 zł).

Zażądał też zakończenia "niemal" codziennych rutynowych przeszukań oraz kontroli korespondencji. Jako że -jak się wyraził w liście przywołanym przez Euronews - "przechodzi przez piekło", którego nie może już wytrzymać i traktowany jest gorzej niż zwierzę, w razie niespełnienia żądań, rozpocznie strajk głodowy.

TVN24 przytacza fragment listu: "Jeśli umrę, wszyscy prawicowi ekstremiści w Europie będą dokładnie wiedzieli, kto konkretnie jest za to odpowiedzialny (...) Może to przynieść krótkoterminowe konsekwencje dla osób, które do tego doprowadziły i całej Norwegii, która w ciągu najbliższych kilkunastu, kilkudziesięciu lat będzie miała nowy faszystowski ustrój".

W 2012 roku Breivik został skazany za zamordowanie 77 osób na 21 lat więzienia z możliwością przedłużenia kary, jeśli sąd po tym czasie stwierdzi, że wciąż stanowi zagrożenie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Breivik jest rozpieszczonym dzieckiem , to właśnie skłócone dzieci tak myślą , daj im bron` to pozabijają wszystko wokół , bo coś im akurat się nie podoba i trzeba wszystko zlikwidować , ciesze, się że zamierza głodować to tylko i wyłącznie wyjdzie mu na dobre , tylko kto mu wyjaśni , kto nie chce pracować to niech nie je. /?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobry Bóg da,to może wreszcie zdechnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Romanie, toż to przecież zachodnia tolerancja i postęp w najczystszej postaci. Mówi Pan jak typowy Ciemnogrodzianin... i to dobrze bo niewiele tu osób o racjonalnych poglądach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Każdy ma prawo do głodówki , są ludzie którzy ledwie na chleb maja, a tutaj zabójca 77, osób , szantaż jak dziecko małe . Ludzie gdzie my żyjemy , kto ma prawa wiezień , a jakie piekło on zgotował wielu rodzinom . Niech głoduje może coś do niego dotrze w końcu . !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Literówka w tytule.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.