Facebook Google+ Twitter

Breivik uważa, że zabijał humanitarnie, dlatego domaga się takiego traktowania

Anders Breivik napisał 30-stronicowy list do rosyjskiej stacji REN-TV, w którym skarży się na nieludzkie traktowanie. Breivik został skazany na 21 lat więzienia za zabicie 77 osób w Oslo i na wyspie Utoya.

Oslo po zamachu Breivika / Fot. By User:N.Andersen (private) [CC0], via Wikimedia CommonsNorweski morderca nazywa siebie więźniem politycznym. Argumentuje w liście przesłanym rosyjskiej stacji, że skoro zabijał humanitarnie, tak też powinien być traktowany. Breivik nazywa humanitarnym fakt pozbawiania życia bez tortur.

Zarzuty Breivika wobec władz więzienie są groteskowe. Morderca skarży się, że nie może studiować, a administracja nie chce zapłacić za książki, które zamówił. Ubolewa też, że nie może założyć partii politycznej, ogranicza mu się dostęp do prycznica i świeżego powietrza.

Jak przypomina serwis Rp.pl morderca ma do dyspozycji 3-pokojową celę. Może korzystać z siłowni i ma dostęp do lekarza i stomatologa.

To nie pierwsza skarga mordercy. Wcześniej twierdził, że jest torturowany, poddany permanentnej kontroli i przetrzymywany w izolatce. Warunki, w których przebywa nazywał nieludzkimi.

Breivik odsiaduje od sierpnia 2012 r. wyrok za zabicie 77 osób na wyspie Utoya i w Oslo. Morderca twierdził, że chciał "zapobiec islamizacji Norwegii".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Tak się trolluje system.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.