Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2446 miejsce

Bretarianizm czyli rozwadnianie mózgu

Wymysł Szatana? Czy, jak wszystko na tym świecie, zależy od Stwórcy? To pytania kreacjonistów, gdyż ludzie nauki omijają takie tematy jako absurdalne, niepoddające się badaniom naukowym. Natomiast, zwolenników nic i nikt - nie przekona!

 / Fot. .Niejedzenie (breatharianizm, inedia) to rzekomy stan, w którym nie przyjmuje się pożywienia, a niekiedy także wody. Niejedzący twierdzą, że trwają dzięki "energii światła" (lub dzięki pranie), i że przy odpowiednich technikach jest to opcja prawie dla każdego. Tyle na ten temat Wikipedia.

Co jakiś czas trafiamy na "sensacyjne" doniesienia dotyczące zjawisk, których nie potrafimy wytłumaczyć . Wyjaśnić niewyjaśnione jest hasłem, które elektryzuje tysiące ludzi. Tak też jest ze sposobem odżywiania się człowieka, a raczej z jego zaniechaniem czyli bretarianizmem.

 / Fot. Dbenbenn, public domainW jednym z internetowych źródeł wiedzy o tym zjawisku znalazłem informację:
"Oni żyją chi z ziemi, z lasu, ze słońca i z powietrza. Korzystają z tego wszystkiego. Albo żyją miłością. Samą wiarą. Tacy ludzie są znani jako bretarianie, solarianie albo waterianie, i pochodzą z różnych ścieżek życia, z różnych kultur i wszystkich zakątków świata. Doprawdy, możliwości i cuda w tym życiu, jakie nasz łaskawy Stwórca przygotował dla nas, są nieskończone; musimy tylko połączyć się wewnątrz, by rozpoznać naszą wielkość jako dzieci Bożych".

Wydawałoby się, że naukowcy nie będą zajmować się takimi sprawami, ponieważ w samym założeniu to zjawisko jest sprzeczne z zasadami funkcjonowania realnego świata. Jest to jednak na tyle dziwny temat, że nie dało się całkowicie go zignorować. Mamy nawet kilka obserwacji klinicznych takich ludzi, którzy twierdzą, że nic nie jedzą (Indie, Szwajcaria - zobacz zamieszczone dalej wideo). Sposób ich badania budzi jednak zastrzeżenia innych naukowców i nadal nie ma oficjalnego stanowiska międzynarodowego gremium medycznego. Brak kompletnych wyników badań w tej sprawie.

Jak jest z odżywianiem w przyrodzie?

W świecie zwierząt jest sporo dziwnych faktów, które zaprzeczają zdroworozsądkowemu myśleniu i są mocnym uzasadnieniem do badania zjawisk niejedzenia u ludzi. Mistrzem niejedzenia jest kleszcz. Tak, ten, którego ostatnio tak bardzo się boimy, z uwagi na wywoływanie wirusowej choroby mózgu u ludzi. Stwierdzono u niego najdłuższy okres niejedzenia 18 lat. Ale jeżeli już ten krwiopijca dopadnie swoją ofiarę, to potrafi wyssać z niej dużą ilość krwi, 600 razy więcej niż wynosi jego ciężar ciała.

Dziwnymi zwierzętami, jeśli chodzi o odżywianie, są łosoś atlantycki i amator jego mięsa - niedźwiedź grizzly. Pierwszy nie jada nawet 9 miesięcy, drugi do 7 miesięcy. Australijskie mrówki miodne potrafią przetrwać pół roku bez jedzenia, ale w okresie obfitości gromadzą zapasy w rozdętych do wielkich rozmiarów odwłokach (przysmak Aborygenów).

Wieloryb południowy również gromadzi ogromne zapasy tłuszczu, nawet do ponad 10 ton sadła, które pozwoli mu na długą wędrówkę (10 tysięcy kilometrów) i urodzenie potomstwa w cieplejszych wodach. Samica może stracić w tym czasie nawet 20 ton masy ciała (podróż, poród i karmienie potomka).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Oby tacy ludzie jak autor nigdy nie stali się autorytetami!!! Szczyt ignotrancji, malkontyzmu i zwykłego nie zgłębienia tematu.
Świat jest niesamowity, czy komuś się to podoba, czy nie. Wiele jego tajemniec nie jesteśmy w stanie zrozumieć. Należy więc się przed nimi ukłonić i nabrać pokory. Mieszkam w świątyni buddyjskiej w Tajlandii. Odludny zakon położony w buszu. Są tutaj mnisi, którzy trwają, bo im wygodnie. Są jednak tacy, którzy pracując nad swoim umysłem dochodzą do zadziwiających zdolności, sprzecznych z logiką, czy fizyką.
Można, ba, należy mieć własne zdanie, ale lekceważący ton artykułu wobec zjawisk, których nie rozumiemy, dowodzi jedynie spore braki autora zarówno w znajomości tematu, jak i w zdolnościach percepcyjnych...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Póki co, pozostaję bliższy "paliwom". Romantyczna większość konsumentów, to najczęściej chorobliwi perypatetycy :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Johny_Bravo
Miód lejesz na moje serce, bo już myślałem, że coś zrobiłem nie tak. Ten artykuł, jak widzisz na pierwszej stronie, jest opinią. Tak! Masz zdecydowanie rację, że nie jest to materiał pokazujący obiektywnie zjawisko bretarianizmu. Tego nie zrobiłem, bo nie jestem "niezależnym". Mój pogląd na ten temat jest całkowicie zależny od mojej wiedzy, doświadczenia, intuicji i wielu innych mniej uchwytnych rzeczy. Myślę, że jest to jak najbardziej uczciwe. Szanuję natomiast poglądy innych, zwłaszcza, gdy mają coś do powiedzenia po własnych przemyśleniach. Nie interesują mnie poglądy typu: "coś w tym jest", słyszałem, widziałem - bez głębszej analizy, czyli powielanie informacji bez wykorzystania chociażby tylko swojej wiedzy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Chiryrg
  • Chiryrg
  • 09.03.2012 11:09

Pod mym postem(Dzisiaj 10:39 ) napisałem bez zakończeń wyrazów albo bez interpunkcji .Co ? (Johny_Bravo Dzisiaj)będziesz mnie też oceniał .Daruj sobie wysiłku intelektualnego , jestem tylko małym robaczkiem Ważne , że ja przeczytałem artykuł i do tego się odniosłem.
Wiem , że nic nie wiem -dalej nie traci na aktualności .Nauka idzie do przodu .Przed nami coraz to nowe odkrycia i coraz więcej jest nieodgadnionych zagadek .My sobie żyjemy na tym bożym świecie .
Dalej będą się ścierać różne oceny a dotyczące naszego istnienia na Ziemi.Bóg nas stworzył, czy powstaliśmy zmaterii.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Chirurg
  • Chirurg
  • 09.03.2012 10:39

Cwaniaczku z tym głupawym Nickiem (Johny_Bravo Dzisiaj 08:56 ).
Podstaw prawd ty nie pojmujesz .W roli recenzenta to możesz sobie być gdy biedzisz sprawdzał pracę domowe jakiegoś dziecka .
Test tekst o bretarianizmie i warto z konkretami się do tego odnieść albo Chocian napisać od siebie coś konstruktywnego . Auto wykazał się pomysłowością i wielu na pewno zaciekawi temat o bretarianizmie . jestem przekonany a nawet pewien ,ze bardo dużo ludzi o takim czys ma mgliste pojęcia tym bardziej jak to się nazywa .Bardzo wielu pierwszy raz z się spotkało z wyrazem bretarianizm .Każdy to przeczytał ten tekst uważnie może dojść do prostego wniosku.ŻYCIE LUDZKIE JEST NIEDOŚCIGNIONĄ ZAGADKA ALE CORAZ BARDZIEj ROZUMIEMY SENS ŻYCIA W TEJ A NIE INNEJ POSTACI.Zjawisko bretarianizmu może byc przydatne przy dalszym podbojem kosmosu.
Jednak ja za żadne skarby nie zrezygnuję z ;seksu , jedzenia tego obecnego(zwierząt roślin i produktów z nich wytworzonych), sportu , odpoczynku snu , moich paski czy chociażby mego hobyy -wędkowania .
Auto napisał tekst na forum i to się ceni.Daję ocen 5+ za pomysł , 5+ za treść , 5+ za opisanie tego zjawiska.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Johny_Bravo
  • Johny_Bravo
  • 09.03.2012 08:56

Tekst artykułu byłby i może ciekawy, gdyby nie wnioski autora, które niestety - wszystko zepsuły. Po pierwsze pokazały "dogłębną" wiedzę autora i takie popularne podejście do tematu, jakie powszechnie spotyka się na forach internetowych. Wszyscy o wszystkim wiedzą, a tak naprawdę nie mają o niczym pojęcia. Sami profesorowie, ale w kwestii wykonywania własnych zawodów nie wiedzą nic .
Po drugie brak w artykule dogłębnego zrozumienia tematu i wnikliwej analizy.
Autor nie zainteresował się np. faktem, że badania na temat bretarianizmu prowadzone były np. w Austrii i Czechach i za każdym razem szpitale te ukrywały wyniki badań nie tylko przed opinią publiczną (nie chciały ich opublikować mimo wcześniejszej umowy z badanym), ale i zatajały je przed samym badanym. Autor nie zainteresował się przyczynami tego stanu rzeczy, dlaczego jest to temat kontrowersyjny wśród samych naukowców - co oznacza, że część z nich uważa bretarianizm za prawdziwy, a część nie.
Autor, nie zadając sobie najmniejszego trudu przyjął, że nie. Przyjął z góry określoną tezę i cały artykuł temu podporządkował. Nie ma w nim takiego porządnego dziennikarskiego przedstawienia pewnych rzeczy. Wydaje mi się, że rolą dziennikarza jest przedstawienie tez "za" i "przeciw" a stosowne wnioski pozostawić odbiorcy artykułu. Tego brak niestety.
Artykuł oceniam wobec powyższego nisko.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Marku. Na rozwadnianie mózgu, najdoskonalszy wynalazek ludzkości to politycy, szczególnie w dzisiejszym polskim wydaniu. A bretarianizm w wydaniu badaczy i "bajkopisarzy" w tym zakresie, tak się ma do rzeczywistości, jak Twoje dywagacje na końcu artykułu. Bo, mimo wszystko, żeby auto jechało, trzeba mu od czasu do czasu dolać paliwa. Podobnie jest z takim "pojazdem" mechanicznym, jakim jest człowiek.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świetny tekst z przyjemnością przeczytałam .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.