Facebook Google+ Twitter

Brian Scott uczy nas historii Krakowa

7 lutego kanał Discovery Historia podpisał porozumienie o współpracy ze Stołecznym Królewskim Miastem Kraków. W ramach tego porozumienia kanał wesprze na swojej antenie kampanie promocyjną miasta.

Łukasz Rybarski i Tomasz Olbratowski po podpisaniu porozumienia / Fot. J.TomaszewskiDiscovery Historia słynie z niekonwencjonalnego podejścia do tematów historycznych i oryginalnych pomysłów propagujących historię. Wkrótce na kanale Discovery będzie okazja obejrzeć cykl programów pt. "Gdyby Kraków był stolicą Polski" - gdzie Brian Scott krakowianin z wyboru zapoznaje się z historią Krakowa zaprezentowaną w dowcipny sposób. W dzieło zostali zaangażowani aktorzy krakowskiego kabaretu "Pod Wyrwigroszem" - Łukasz Rybarski (producent filmu) i Tomasz Olbratowski oraz dyrektor Muzeum Historycznego Miasta Krakowa - Michał Niezabitowski, odpowiadający na pytania Scotta.

Dzięki porozumieniu, Discovery Historia wesprze na swojej antenie kampanię promocyjną Krakowa i będzie współorganizatorem 325. rocznicy Odsieczy Wiedeńskiej, podobnie jak np. ubiegłoroczne "Malowanie Matejki", w które włączyło się kilka tysięcy krakowian i turystów. Kolejna, impreza odbędzie się 12 września 2008 roku, w rocznicę Odsieczy Wiedeńskiej. Bulwary wiślane zamienią się w obozowisko zwycięskiej armii Sobieskiego, a bitwę wojsk sprzymierzonych przeciwko Turkom symbolicznie odtworzą Wielkie Żywe Warcaby na Rynku Głównym. Program imprezy jest bogaty - parady, pokazy pirotechniczne, zawody konne, inscenizacje walk to tylko niektóre z jego punktów.

Pierwsze odcinki z serii - Gdyby Kraków był stolicą Polski - zostaną wyemitowane już za dwa tygodnie - poinformowała Barbara Bilińska - dyrektor Discovery Historia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.