Facebook Google+ Twitter

Bridget Jones była Czeszką!

  • Anna K.
  • Data dodania: 2008-09-11 22:37

Czego spodziewa się człowiek sięgając po czeski film? Specyficznego humoru, nutki absurdu, niebanalnej puenty. Gdy dostaje komedię romantyczną, może poczuć się lekko rozczarowany. Ale na szczęście tylko lekko…

 / Fot. Plakat filmowy.Film Filipa Renca pod tytułem „Mężczyzna idealny” (Czechy, 2005) nie jest nowym filmem. Wpadł mi w ręce przypadkowo i nie pozwolił pozostać obojętną. Wszystko jest niczym w typowej komedii romantycznej: szukająca miłości Laura, okrutni mężczyźni, zdrada, rozpacz, a potem szczęśliwe zakończenie. Co więcej, niektóre wątki wydają się być kalką sławnego już „Dziennika Bridget Jones”: szalona matka głównej bohaterki, praca w czasopiśmie kobiecym, korowód nieudaczników na drodze Laury. A akcja w większości toczy się raz na fotelu fryzjerskim, a raz w bajkowej scenerii śnieżnych Tatr, gdzie cukierkowo ubrana bohaterka szusuje na nartach. Prosta droga do filmowej klapy.

Zatem co sprawia, że film ten ogląda się z przyjemnością? Otóż mimo prostego scenariusza i łatwego do przewidzenia zakończenia, film nie jest banalny. Główna bohaterka nie jest naiwna i „bezpłciowa”, lecz ma charakter. Pojawiający się w filmie mężczyźni nie wyglądają jak z reklamy wody toaletowej, są nadzwyczaj realistyczni, czasem odpychający. Pojawia się problem różnicy wieku, nadużywania alkoholu, wybaczenia zdrady. Dialogi są zabawne, a rozwój wypadków zaskakujący. „Mężczyzna idealny” jest po prostu humorystycznym filmem o miłości – ot, definicja komedii romantycznej. Nie jest przesłodzony, jest prawdziwy.

Komedie romantyczne mają swoich miłośników, nie czas i miejsce na dyskusję o gustach. Nawet koneser potrzebuje zobaczyć czasem lekki film. I oby trafiał na takie filmy, jak „Mężczyzna idealny”. Bo Czesi potrafią robić filmy, wiadomo to od dawna. Nawet, gdy jest to komedia romantyczna, pozostawia daleko w tyle amerykańską konkurencję. O polskiej nie wspominając…

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

i poznała Mieszka... co się pierwszym okazał później;-))) plus

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja uwielbiam czeskie filmy. Jakiś czas temu można było kupić, kolekcję czeskich filmów. Nie ukrywam, ale mam prawie wszystkie :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.