Facebook Google+ Twitter

Brigitte Bardot, jak Depardieu... Chce rosyjskiego obywatelstwa

Ikona francuskiego kina, Brigitte Bardot, zagroziła, że pójdzie w ślady swojego słynnego kolegi po fachu i wystąpi z wnioskiem o nadanie jej rosyjskiego obywatelstwa. Tym razem jednak nie chodzi o pieniądze, a o życie dwóch słoni.

 / Fot. Cdrik b06/Attribution-ShareAlike 2.0 Generic/WikiCommons"Skoro rządzący są na tyle tchórzliwi i bezczelni, by zabić dwa słonie, Baby i Nepal, pomimo wszystkich propozycji złożonych przez moją Fundację, zdecydowałam się poprosić o obywatelstwo rosyjskie, aby uciec z tego kraju, który stał się niczym innym, jak cmentarzem dla zwierząt" - czytamy w oświadczeniu Brigitte Bardot, opublikowanym dziś na stronie internetowej jej organizacji charytatywnej.

Cała sprawa dotyczy dwóch słoni z Zoo w Lyonie, które chorują na gruźlicę i które miejskie władze postanowiły uśpić. Swoją decyzję motywują rzekomym zagrożeniem, jakie chore słonie stwarzają dla innych zwierząt oraz ludzi odwiedzających ogród zoologiczny.

Dzięki trwającej we Francji kampanii społecznej, w którą aktywnie włączyła się Brigitte Bardot, udało się już zebrać kilka tysięcy podpisów pod specjalną petycją wzywającą lyońskie władze do podjęcia prób ratowania słoni.

Jeżeli znana na całym świecie aktorka spełni swoje groźby, będzie już drugą po Gerardzie Depardieu gwiazdą francuskiego kina, która zmieni obywatelstwo na rosyjskie. Wczoraj informowaliśmy o decyzji prezydenta Władimira Putina o przyznaniu rosyjskiego paszportu Depardieu, który "uciekł" z Francji w obawie przed zmianami podatkowymi.

Czytaj też: Gerard Depardieu obywatelem Rosji! Putin podpisał dekretZarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

@ Robert Grzeszczyk Na pewno nie mają się gorzej niż Manning i rdzenni mieszkańcy Hawajów. Proszę spróbować znaleźć wypowiedzi tego pierwszego, publikowane po uwięzieniu. Chodorkowski i PR są w stanie przemycić ze swoich miejsc odsobnienia róne wypowiedzi mniej więcej raz na kwartał. W ocenie drugiej sprawy nie należy się kierować zawartością serialu Słoneczny patrol.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cytowana przez jedną z gazet, Bardot powiedziała dzisiaj, że "Putin uratował więcej zwierząt, niż wszyscy francuscy prezydenci razem wzięci" :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

To rzeczywiście są ... wieści.
Szkoda, że nie słyszymy Chodorkowskiego i syberyjskich autochtonów

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobry dowcip. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dam czas do jutra Pani Rozalko :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

nie rozumiem wcale...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Spotykają się dwie koleżanki ok 70- ki i jedna mówi do drugiej ....pamiętasz jak 40 lat temu chciałaś być podobna do Bardotki ? Pamiętam , pamiętam .....no widzisz , i doczekałaś się :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak wiadomo, Putin też kocha zwierzęta. Bierze m. in. udział w ochronie zagrożonych gatunków, jak np. tygrys syberyjski. Zaś poważniej: czekam na dalsze wiadomości tego rodzaju i reakcje na nie. Wreszcie na tym cholernym świecie zaczęło się dziać coś, o czym wszyscy mówią i piszą, a nie wiąże się z wojną, powodzią, pożarem i morderstwem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może pani Brygida dowiedziała się, że w Rosji słonie z polskiego cyrku uratowano od śmirci pojąc je wódką?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie jest ikoną piękności. Francja już jej i tak nie potrzebuje..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.