Facebook Google+ Twitter

Brigitte Bardot skazana

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-03 21:15

Słynna aktorka francuska Brigitte Bardot została skazana przez sąd w Paryżu na grzywnę w wysokości 15 tysięcy euro za podsycanie nienawiści na tle rasowym. Wyrok dotyczy wypowiedzi aktorki na temat społeczności muzułmańskiej.

W grudniu 2006 roku aktorka skierowała na ręce Nicolasa Sarkozy'ego, w owym czasie ministra spraw wewnętrznych list, w którym protestowała przeciwko rytualnemu zabijaniu zwierząt w czasie święta Abrahama. Aktorka stwierdziła przy tej okazji, że społeczność muzułmańska niszczy Francję i wartości, którym hołdują Francuzi, przez stosowanie tego typu praktyk.
Po tych słowach 73 -letnia aktorka stała się obiektem ataków ze strony organizacji zwalczających rasizm, które zarzucały jej propagowanie dyskryminacji i nienawiści na tle rasowym. Brigitte Bardot nie stawiła się osobiście w sąsiedzie, do którego skierowała list skarżąc się na prześladowania.
Jest to czwarty od 1997 roku wyrok skazujący Briggitte Bardot za podobne wystąpienia. Aktorka nie ukrywa swoich skrajnie prawicowych, antyimigracyjnych sympatii.


Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.