Facebook Google+ Twitter

Brigitte Bardot skazana

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-03 21:15

Słynna aktorka francuska Brigitte Bardot została skazana przez sąd w Paryżu na grzywnę w wysokości 15 tysięcy euro za podsycanie nienawiści na tle rasowym. Wyrok dotyczy wypowiedzi aktorki na temat społeczności muzułmańskiej.

W grudniu 2006 roku aktorka skierowała na ręce Nicolasa Sarkozy'ego, w owym czasie ministra spraw wewnętrznych list, w którym protestowała przeciwko rytualnemu zabijaniu zwierząt w czasie święta Abrahama. Aktorka stwierdziła przy tej okazji, że społeczność muzułmańska niszczy Francję i wartości, którym hołdują Francuzi, przez stosowanie tego typu praktyk.
Po tych słowach 73 -letnia aktorka stała się obiektem ataków ze strony organizacji zwalczających rasizm, które zarzucały jej propagowanie dyskryminacji i nienawiści na tle rasowym. Brigitte Bardot nie stawiła się osobiście w sąsiedzie, do którego skierowała list skarżąc się na prześladowania.
Jest to czwarty od 1997 roku wyrok skazujący Briggitte Bardot za podobne wystąpienia. Aktorka nie ukrywa swoich skrajnie prawicowych, antyimigracyjnych sympatii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.