Facebook Google+ Twitter

Brima. Przełożone referendum konstytucyjne

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-06 10:42

Władze Birmy zdecydowały, że na terenach uszkodzonych przez cyklon Nargis referendum konstytucyjne odbędzie się w późniejszym terminie.

Chodzi o obszar delty Irrawaddy oraz dawną stolicę kraju, Rangun, i jej okolice. Oba rejony ucierpiały najbardziej podczas cyklonu Nargis, który przeszedł nad Birmą w zeszłym tygodniu. Według niepełnych danych kataklizm pochłonął 15 tysięcy ofiar śmiertelnych, a kilkadziesiąt tysięcy ludzi uznano za zaginionych.
Zgodnie z decyzją junty głosowanie w obu rejonach odbędzie 24 maja. Natomiast w pozostałych częściach kraju głosowanie ma się odbyć w planowanym terminie, czyli 10 maja.

Władze birmańskie zgodziły się na przyjęcie pomocy zagranicznej dla ofiar kataklizmu. Nie jest do końca jasne, czy zgodzą się na przyjazd wolontariuszy, którzy zajęliby się dystrybucją artykułów przekazanych Birmie w ramach międzynarodowej akcji humanitarnej. Najbardziej potrzebne są obecnie tabletki do uzdatniania wody, namioty i koce oraz środki medyczne.

Jesienią ubiegłego roku podobny cyklon zniszczył sąsiedni Bangladesz. Zginęły wówczas ponad trzy tysiące ludzi. Rejony Zatoki Bengalskiej narażone są corocznie na ataki cyklonów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.