Facebook Google+ Twitter

British Airways do pracowników: pracujcie za darmo

Kierownictwo British Airways zwróciło się z apelem do pracowników, by przyczynili się do ratowania linii przed upadkiem. W jaki sposób? Godząc się na przepracowanie bez wynagrodzenia do czterech tygodni w roku.

Zdjęcie ilustracyjne, samolot BA / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Ethnic.a320-200.g-meda.whalerider.arp.jpgInformacja została wysłana z pomocą wewnętrznego biuletynu firmowego: "British Airways News" oraz imiennie do każdego z pracowników. Obecne postulaty idą znacznie dalej niż poprzednie pomysły kierownictwa firmy. Wcześniej proponowano pracownikom, by zgodzili się na zamrożenie płac lub bezpłatny urlop.

Przykład zatrudnionym chce dać kierownictwo BA. Willie Walsh, szef firmy, ogłosił ostatnio, że zrezygnował z płacy za pracę w lipcu. Z lipcowej pensji zrezygnował także dyrektor finansowy - Keith Williams.

Kierownictwo firmy negocjuje także ze związkami zawodowymi. Tematem rozmów są m.in.: plany zmniejszenia zatrudnienia o 4 tys. osób (10 proc.), z czego 2 tys. miałyby stanowić dobrowolne zwolnienia wśród personelu pokładowego, składającego się łącznie z 14 tys. pracowników.

W apelu BA czytamy, że kierownictwo pomoże pracownikom w zminimalizowaniu skutków finansowych nieodpłatnej pracy. Dowiedzieć możemy się z niego także, że ci którzy zrzekną się pensji nie będą specjalnie traktowani, czy chronieni, podczas zwolnień.

W zeszłym roku straty BA wyniosły 401 milionów funtów. Od lata 2008 roku firma zwolniła ponad 2500 pracowników.

Źródło: PAP, gazeta.pl, wp.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 16.06.2009 23:47

Tak, róbcie ludzie za darmo, żeby szefostwo miało na premie na koniec roku...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.