Facebook Google+ Twitter

British GP. Niespodziewane zwycięstwo Chrisa Holdera

W rozegranej we wczorajszy wieczór FIM Grand Prix Wielkiej Brytanii zwyciężył dość niespodziewanie Australijczyk Chris Holder. Drugie miejsce przypadło Jasonowi Crumpowi. Trzecie miejsce zajął Jarosław Hampel zostając liderem cyklu GP 2010.

Australijczyk Chris Holder / Fot. Szymon SzarRozegrane wczoraj Grand Prix Wielkiej Brytanii było dziesiątymi jubileuszowymi zawodami cyklu rozegranym na przepięknym stadionie w stolicy Walii Cardiff. Licznie przybyła publiczność liczyła, że obejrzy ciekawe zawody z udziałem najlepszych zawodników czarnego sportu. Fani speedwaya z Polski oczekiwali zwycięstwa któregoś z biało-czerwonych. Brytyjscy fani natomiast bardzo chcieli, aby któryś z Brytyjczyków wreszcie podjął walkę z najlepszymi, może nawet powalczył o zwycięstwo.

Początek zawodów to zdecydowane wygrane zawodników startujących z wewnętrznych pól startowych (Holder, Hancock, Crump, Hampel) wskutek bardzo twardego toru przygotowanego przez organizatorów, co uniemożliwiało podjęcie walki na dystansie.

Druga seria zawodów to pierwsze zwycięstwo debiutującego w GP Australijczyka Davey'a Watta, kolejne wygrane Hampela i Crumpa oraz pierwsze trzy punkty po jednym punkcie wywalczonym w pierwszym starcie Golloba. Na czele punktacji po dwóch seriach startów znajdowała się dwójka zawodników z kompletem sześciu punktów - Crump i Hampel. Trzeci był niespodziewanie, acz zasłużenie, bardzo szybki wczorajszego wieczora Australijczyk Chris Holder. Tuż za nimi plasowali się Gollob, Harris i Rune Holta z czterema punktami, co zapowiadało bardzo ciekawą dalszą część zawodów.

Już bieg numer dziewięć, w którym zwycieżył Crump, startując z pola zewnętrznego pokazał, że nawierzchnia trochę się odsypała i można było już atakować na całej szerokości toru stadionu Millenium. W kolejnych wyścigach pierwsi na metę przyjeżdżali kolejno Andersen, Pedersen oraz Lindgren.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.