Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21759 miejsce

Broadwayowski hit "Jekyll & Hyde" w Teatrze Muzycznym w Poznaniu

Historię o doktorze Jekyllu i panu Hydzie znamy z kart romantycznej noweli Roberta Louisa Stevensona. Na jej podstawie powstał musical Franka Wildhorna, który można oglądać w poznańskim Teatrze Muzycznym.

Janusz Kruciński (Edward Hyde) / Fot. Radosław Lak, Teatr MuzycznyMusical "Jekyll and Hyde" w reżyserii Sebastiana Gonciarza to znakomity thriller z domieszką melodramatu. Libretto, które miejscami odbiega od literackiego pierwowzoru, napisali Leslie Bricusse i Steve Cuden.

Sztuka opowiada historię naukowca Henry'ego Jekylla (w tej roli Janusz Kruciński), który chce oddzielić dobro od zła w człowieku. Spróbować chcę rozdzielić czyste dobro i nieczyste zło. Do tego celu potrzebuje osób chorych psychicznie, które stałyby się królikami doświadczalnymi. Jednak jest to na tyle nieetyczne i niemoralne, że spotyka się ze zdecydowanym sprzeciwem rady nadzorczej szpitala.

Nie mając innego wyboru, Henry postanawia sam poddać się eksperymentowi i wypija miksturę. Nie przypuszcza nawet, jakie konsekwencje to wywoła. W nocy będzie Edwardem Hyde'em - bestią, która zabija ludzi, a za dnia sobą - kochającym narzeczonym i dobrym lekarzem. Tym samym udowodni, że w człowieku istnieją dwie natury - dobra i zła. Tylko czy nie poniesie za to zbyt wysokiej ceny?

Janusz Kruciński (Edward Hyde) / Fot. Radosław Lak, Teatr MuzycznyW musicalu nie brakuje pięknych piosenek skomponowanych przez Franka Wildhorna. Ich tłumaczeniami zajął się Michał Rusinek. Trzy z nich szczególnie zapadają w pamięć. Pierwszą z nich jest "To jest ten moment" ("This is the moment") w wykonaniu Janusza Krucińskiego. To jest ten moment, sprawdzian mych sił. Będzie najlepszy. Ten kto najlepszy dotąd był. Nie spojrzę w dół. Nie spojrzę w tył. To jest ta chwila. Najsłodsza chwila. Z wszystkich chwil!.

Drugim utworem był "Chce mi się żyć" ("Alive") w wykonaniu Janusza Krucińskiego. Oto czuję, że chce mi się żyć! Zło jest we mnie, lecz chce mi się żyć! Oto piekło zarazem i raj. Oto wreszcie się zrodził Edward Hyde!.

Natomiast trzecią piosenką była "Ktoś taki jak ty" ("Someone like you") w wykonaniu Marty Wiejak. Gdy ktoś taki jak ty. Znajdzie taką jak ja. To wtedy już nic. Nie będzie nigdy takie samo. Poczułabym się wnet wolna jak ptak. Gdy taki jak ty, znajdzie mnie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.