Facebook Google+ Twitter

Broadwayowski przebój "Klatka wariatek" w Teatrze Komedia

Sztuka Jeana Poireta stanowi połączenie porywającego show musicalowego i znakomitej komedii. To sztuka o homoseksualistach, tranwestytach i konserwatywnych hetero, którzy zostają przedstawieni w zabawny sposób.

plakat / Fot. Teatr Komedia"La Cage Aux Folles" to jeden z największych przebojów światowego musicalu. Swoją premierę miał w 1973 roku i cieszył się ogromnym powodzeniem. Nie dziwi więc, że doczekał się polskiej adaptacji. Spektakl "Klatka wariatek" w reżyserii Grzegorza Chrapkiewicza pokazuje niełatwe życie par homoseksualnych.

Akcja sztuki rozgrywa się w "La Cage Aux Folles" - nocnym klubie dla gejów na Lazurowym Wybrzeżu. Poznajemy nietypową rodzinę składającą się z Albina (w tej roli Paweł Tucholski) i Georgesa (w tej roli Jacek Bończyk) oraz "ich" syna Jeana-Michela (w tej roli Kamil Kula). Georges jest biologicznym ojcem Jean-Michela, którego matka porzuciła tuż po urodzeniu. Od piątego roku życia chłopcem opiekował się Albin, partner Georges'a, który zastępował mu matkę oraz otaczał troską i miłością. Chłopak ma już 24 lata i postanawia się ożenić z Anną (w tej roli Maria Dejmek) i stworzyć normalny dom. Wstydzi się swoich korzeni, dlatego okłamuje narzeczoną i jej konserwatywnych rodziców (w tych rolach Katarzyna Skrzynecka i Piotr Zelt) o swoim pochodzeniu. Wkrótce mają oni przybyć do jego rodzinnego domu i poznać jego rodziców - matkę i ojca. Wynika z tego cała masa nieporozumień i przezabawnych sytuacji.

"Klatka wariatek" to komedia pomyłek, pełna zaskakujących zwrotów akcji. Nie brakuje w niej śmiesznych scenek, m.in. nauka Albina męskich ruchów i zachowań czy "pokojówka" Jackob (w tej roli Wojciech Kalarus) próbujący chodzić w męskich butach, które są dla niego bardzo niewygodne (na co dzień chodzi w szpilkach). Jednak sztuka ta pod płaszczykiem dobrego humoru niesie ze sobą refleksję na temat związków homoseksualnych oraz tego, kto tak naprawdę zasługuje na miano matki czy ojca - ten, kto daje życie, czy ten, kto wychowuje? W dodatku pokazuje, jak ważne są wzajemny szacunek, zrozumienie i tolerancja.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.