Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21656 miejsce

Brodka zaprezentowała teledysk do utworu "Santa Muerte" (wideo)

Po wydaniu jednej z najbardziej oczekiwanych płyt tego roku, Monika Brodka zaprezentowała od dawna zapowiadany teledysk, do drugiego singla z płyty "Clashes".

 / Fot. Łukasz Gdak/Głos Wielkopolski/Polska PressPomysł na stworzenie utworu narodził się podczas podróży artystki do Meksyku. W kulturze meksykańskiej postać Santa Muerte (Świętej Śmierci) przedstawiana jest jako zakapturzony szkielet kobiety, trzymającej w dłoni kulę ziemską oraz kosę. Artystka w jednym z wywiadów określiła utwór jako rozmowę ze śmiercią, napisaną tak, jak konwersacja z przyjacielem.

Inspiracją do powstania teledysku był film dokumentalny "Taniec ciemności", opowiadający o charakterystycznym japońskim stylu tanecznym "Buoth", w którym aktorzy-tancerze w białym makijażu, teatralnie przedstawiają grę ze śmiercią.

Teledysk opowiada o samotnej przeprawie bohatera. Jest metaforą życia, a podróż kończy się nad rzeką, gdzie czeka go spotkanie z ostatecznym. Główną rolę w klipie zagrał japoński tancerz Atsushi Takenouchi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.