Facebook Google+ Twitter

Bródno 2010: wyjście z bloków

Warszawski Dom Kultury Świt jest o krok od realizacji niezwykłego przedsięwzięcia kulturalnego. Bródno, wielkie blokowisko plus arcydzieła kina niemego z muzyką na żywo? Niemożliwe może stać się faktem.

 / Fot. Materiały własneOrganizując „Bródno 2010: wyjście z bloków” Dom Kultury Świt pragnie zwrócić uwagę mieszkańców na potrzebę obecności sztuki w ich najbliższej okolicy oraz zachęcić ich do aktywnego udziału w działaniach kulturalnych, których celem będzie zarówno rozwój osobistych talentów i zainteresowań, jak i zmiana społeczna na Bródnie, skutkująca ukazaniem dzielnicy i jej mieszkańców jak osób twórczych, aktywnych, zainteresowanych jak najszerszym dostępem do kultury.

Organizacja wydarzenia „Bródno 2010: wyjście z bloków” ma pokazać mieszkańcom, iż także w - zdawałoby się nieprzychylnej dla sztuki - przestrzeni blokowisk można zorganizować wartościowe wydarzenie artystyczne na wielką skalę. Prezentacja czterech arcydzieł kina niemego („Pancernik Potiomkin” S. Eisenstein, „Gabinet doktora Caligari” R. Wiene, „Brzdąc” Ch. Chaplin, „Ziemia” A. Dowżenko) z muzyką na żywo w przestrzeni blokowisk będzie wielkim wydarzeniem medialnym, co zaowocuje zmianą negatywnych stereotypów dotyczących Bródna, a dla mieszkańców będzie powodem do wielkiego zadowolenia ze swego miejsca zamieszkania.

Duże wydarzenie artystyczne, jakim będą pokazy filmowe i zainteresowanie tym wywołane ma być zachętą dla mieszkańców, aby wzięli udział w czterech konkursach (fotograficznym, filmowym, plastycznym, grafiki komputerowej) związanych z Bródnem. Konkursy będą przeznaczone dla osób w każdym wieku, a nacisk będzie położony na integrację międzypokoleniową. Publiczna prezentacja najlepszych prac ma ukazać twórczy potencjał tkwiący w mieszkańcach Bródna.

Czas pokaże, czy dojdzie do realizacji projektu, ale cieszy sam fakt podjęcia takiej inicjatywy, która ma uczynić z anonimowych mieszkańców wielkiego blokowiska o nie najlepszej sławie aktywnych obywateli spragnionych kultury.

Na bródnowski projekt można głosować na stronie:
https://domykultury.newsweek.pl/lista-projektow

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.