Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13487 miejsce

Bródno chce być piękne. Jak odmienić wizerunek dzielnicy?

„Foto Bródno”, pomysł dwóch młodych mieszkańców Bródna, ma szansę odmienić wizerunek warszawskiej dzielnicy, kojarzonej z szarym, nieciekawym, a czasem wręcz groźnym blokowiskiem.

 / Fot. Łukasz Leksowski, Tomasz OlszewskiNie wiadomo właściwie, skąd zrodził się ten pomysł, aby zacząć fotografować Bródno. Wydawałoby się, że jest mnóstwo ciekawszych i ładniejszych miejsc w Warszawie, aby zacząć swoją przygodę z aparatem. Łukasz Leksowski i Tomasz Olszewski, pomysłodawcy projektu „Foto Bródno”, sami nie potrafią powiedzieć, jak to się stało, że 30 maja 2011 r., spoglądając na Bródno z dachu bloku przy ul. Turmonckiej, nagle poczuli potrzebę zwrócenia obiektywów na swoje najbliższe otoczenie. Impuls był na tyle silny, iż od razu założyli profil na Facebooku i zaczęli umieszczać tam swoje zdjęcia. Zarówno ciekawe artystycznie zdjęcia Bródna, jak i świetne fotomontaże. Batman przyglądający się nocnemu pejzażowi Bródna robi wrażenie.

Odzew ich zaskoczył. Lawinowo rosła liczba osób utożsamiających się z projektem, którzy sami chcieli też fotografować Bródno i zgłaszali się do nich z pytaniami i problemami związanymi z robieniem zdjęć jak i ich obróbką. Po pół roku na Facebooku było już ponad 2000 osób, teraz jest ponad 2300. Nie są to martwe dusze. Internauci przesyłają swoje zdjęcia, proszą o radę i konsultacje, niektórzy przesyłają bardzie ciekawe zdjęcia. Złapali bakcyla. – Lepiej niech robią zdjęcia niż mieliby spędzać czas na piciu piwa – podsumowuje Łukasz Leksowski.

Kim są młodzi pomysłodawcy „Foto Bródno”? Przede wszystkim są z Bródna, są stąd. Znają i czują Bródno. Łukasz Leksowski skończył realizację dźwięku na Akademii Filmu i Telewizji, ma także dyplom Instytutu Studiów nad Rodziną Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Tomasz Olszewski z kolei pracuje obecnie w branży gastronomicznej, ale Photoshop i obróbka cyfrowa zdjęć nie mają przed nim tajemnic – łatwo można to sprawdzić na jego foto blogu (photoblog.pl).

 / Fot. Łukasz Leksowski, Tomasz OlszewskiZainteresowanie ludzi ich projektem może mieć różne źródła. Część osób chce po prostu „popstrykać” sobie zdjęcia i mieć je komu pokazać do oceny. Dla innych będzie to nowe hobby. Jeszcze inni potraktują to jako chwilową rozrywkę bądź ciekawostkę. Autorzy projektu są tego świadomi, ale patrzą optymistycznie w przyszłość. Mają mnóstwo pomysłów na sesje fotograficzne, ukazujące Bródno z niecodziennej strony, warsztaty dla młodzieży z fotografii i obróbki zdjęć. Myślą o stworzeniu panoramy sferycznej osiedla czy założeniu osiedlowej strony internetowej poświęconej fotografii, z galeriami dotyczącymi różnych ciekawych miejsc na osiedlu oraz na terenie całej gminy z forum dyskusyjnym na styl portalu społecznościowego. – Gdybyśmy mieli choć jakiś kawałek przestrzeni z dobrym komputerem i dobry aparat – wzdycha Tomasz Olszewski. Jak się okazuje, młodzi twórcy z Bródna używają najzwyklejszych w świecie aparatów, co pokazuje, że liczą się chęci, a nie sprzęt, choć oczywiście do doskonalszych zdjęć odpowiednio „wypasiony” aparat by się przydał. A kawałek własnego miejsca też by się bardzo przydał, Łukasz Leksowski był w tej sprawie na spotkaniu z jednym z burmistrzów Targówka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Radek Samsel
  • Radek Samsel
  • 02.02.2012 17:11

@Tomasz

http://www.facebook.com/#!/foto.brodno

Foto Brodno czaruje i tyle :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świetny pomysł. Proisiłbym tylko o link do właściwego pejdża FB. Profili "Foto Bródno" jest wiele.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.