Facebook Google+ Twitter

Broń pod choinką

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2008-12-01 09:35

Zapanowała moda na strzelanie z łuków i pistoletów na plastikowe kulki. To broń dobra na... mikołajkowy prezent. W sklepach oferujących myśliwskie akcesoria klienci pytają również o kusze. Jednak handlowanie średniowieczną bronią neurobalistyczną (wykorzystuje energię sprężystości), jak również jej posiadanie, wymaga specjalnych zezwoleń.

 / Fot. "Express Ilustrowany"- Mamy w sprzedaży bełty, czyli strzały do kusz, natomiast tej broni nie oferujemy - mówi Dariusz Angiel, sprzedawca w sklepie z myśliwskim sprzętem.

Za to wybór łuków jest spory. Za najtańsze (zasięg wystrzelonych z nich strzał wynosi około 15 metrów) trzeba zapłacić 82 zł. To proste łuki, które bardzo często rodzice kupują dla dzieci. Zdecydowanie droższe są profesjonalne łuki sportowe. Wypuszczają strzały na odległość około 150 metrów. - Aby jednak naciągnąć w nim cięciwę trzeba już dysponować siłą i odpowiednią techniką - dodaje sprzedawca. - Niektóre modele łuków mają możliwość zablokowania cięciwy po jej naciągnięciu. Pozwala to na swobodne celowanie bez konieczności używania siły do podtrzymywania cięciwy.

Wielu zwolenników ma ostatnio broń (pistolety, karabinki - wierne repliki broni palnej zbudowane w skali 1:1) ASG (Air Soft Gun) strzelająca plastikowymi kulkami na odległość do 50 metrów. To tańsza alternatywa paintballu. Pistolety można już kupić od kilkudziesięciu zł, karabinki są od kilkuset zł.

(tj) - " Express Ilustrowany".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Radziłbym rodzicom zastanowić się nim kupią taką zabawkę dzieciom pod choinkę. Znane są przypadki ciężkiego uszkodzenia ciała przez rówieśników w czasie zabawy takimi " zabawkami". Paintball to jednak coś innego. Uczestnicy biorący udział w zabawie są odpowiednio ubrani i mają zabezpieczone, najbardziej narażone na urazy, części ciała.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.