Facebook Google+ Twitter

Bronisław Komorowski - intronizacja na Zamku Królewskim

Odegraniem hymnu państwowego rozpoczęła się na Zamku Królewskim w Warszawie uroczystość wręczenia Bronisławowi Komorowskiemu uchwały PKW informującej o powołaniu go na urząd prezydenta RP.

 / Fot. PAP/ Jacek TurczykBronisław Komorowski zapowiedział, że rezygnuje z członkostwa w Platformie Obywatelskiej. Prezydent-elekt podziękował też rywalom w kampanii prezydenckiej.

W uroczystości brali udział goście, reprezentujący najwyższe władze państwowe. Zapowiadane jest wystąpienie prezydenta-elekta.

Oficjalne zaprzysiężenie Komorowskiego nastąpi za miesiąc. Tryb urzędowy wymaga od PKW podania oficjalnych wyników wyborów i złożenie sprawozdania Sądowi Najwyższemu. Następnie komisje, komitety wyborcze oraz wyborcy mają trzy dni na ewentualne złożenie protestu przeciwko wyborowi prezydenta. Sąd Najwyższy musi rozstrzygnąć protest w ciągu 30 dniu od podania wyników wyborów do wiadomości publicznej przez PKW.

Zaprzysiężenie prezydenta przez Zgromadzenie Narodowe następuje w ciągu 7 dni od ogłoszenia ważności wyborów przez Sąd Najwyższy. W przypadku prezydenta-elekta Bronisława Komorowskiego złożenie przysięgi nastąpi najpóźniej 11 sierpnia.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

a ja odetchnąłem z ulgą i cieszę się z rozsądnego wyboru Polaków. Mimo powściągliwej postawy marszałka i zmasowanego ataku TVP, Radia Maryja, Kościoła Rzymsko Katolickiego ludzie nie dali się omamić narodowemu socjaliście jakim jest Kaczyński. Pan Kaczyński czasem mnie przeraża !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja tam biorę karteczkę i zapisuję wszystkie poczynania J.Kaczyńskiego;),w myśl hasła -"koniec wojny polsko-polskiej".
A Kaczyński to był dziś na Zamku Królewskim?A może znowu zapiął "focha"?.Czyli wszystko po "staremu".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Trochę bez sensu ta rezygnacja z posłowania. W wyniku tego w krótkim czasie będziemy mieli kolejną osobę wykonującą obowiązki prezydenta RP. Trochę dziwnie i niefajnie. Zbyt dużo chaosu. Powinno być więcej porządku. A tak to jest trochę takie zabawianie się ze stanowiskiem głowy państwa. No chyba, że chcieli posadzić nowego POwca na stanowisku głowy państwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

PS Niech się nam nowy prezydent rozluźni trochę. Strasznie spięty stał. Dopiero jak przewodniczący skończył mówić odetchnął.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niech nam żyje nowy prezydent. 5 prezydent III RP i 17 prezydent Polski (który władca to nie liczę).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja zaufałem Komorowskiemu-czy miałem rację ? Zobaczę .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.