Facebook Google+ Twitter

Bronisław Komorowski obali Donalda Tuska?

Według Jarosława Kaczyńskiego, Donald Tusk stracił, poparcie niektórych grup wchodzących w skład grupy trzymającej władzę. Zalicza do nich otoczenie prezydenta Bronisława Komorowskiego, czyli dawne wojskowe służby PRL-owskie.

Sonda

Czy ocena Jarosława Kaczyńskiego jest słuszna?

 / Fot. PAP/Radek PietruszkaW ostatnim czasie zauważalna jest zmiana w ocenianiu przez media działań partii rządzącej. Stefan Niesiołowski stwierdził nawet, że trwa niezrozumiała nagonka na rząd. Pytany o przyczyny tego stanu Jarosław Kaczyński powiedział: "Jeszcze rządzi, ale coraz częściej za jego plecami widać cienie jego wrogów".

Kogo miał na myśli? Ludzi Bronisława Komorowskiego, czyli wojskowe służby PRL-owskie. "Nie jest tajemnicą, że wokół Bronisława Komorowskiego,skupione są grupy wywodzące się z dawnych PRL-owskich służb, głównie wojskowych" - powiedział Kaczyński w wywiadzie dla "Gazety Polskiej". Dodatkowo te środowiska powiązane są z Moskwą. Lider PiS mówi: "Nie ulega wątpliwości, że ludzie z najbliższego otoczenia Komorowskiego mają bardzo bliskie związki z Moskwą". To oni mają atakować teraz Donalda Tuska oraz rząd Platformy Obywatelskiej: "Słabość Tuska dała im siłę do działania"- tłumaczy Kaczyński.

Powiązany ze służbami, jest według Kaczyńskiego również Janusz Palikot. Dla szefa największej partii opozycyjnej kontrowersyjny polityk jest powiązany z nimi bardzo mocno, i bez nich nie istniałby na scenie politycznej. Kaczyński zwraca uwagę, że Palikot otrzymał od Jerzego Urbana komisarza politycznego, czyli Andrzeja Rozenka, pilnującego oraz kontrolującego jego działania: "Urban też był kiedyś zapleczem SLD, ale nigdy nie miał tyle siły, aby przydzielić takiego komisarza politycznego, Aleksandrowi Kwaśniewskiemu"- dodał Jarosław Kaczyński

Źródło: "Gazeta Polska", s.3, nr 49(144)

Napisali też o tym:
wiadomosci.gazeta.pl
wiadomosci.wp.pl
http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/381104,kaczynski-oskarza-ludzie-wokol-komorowskiego-wywodza-sie-ze-sluzb.htmlwiadomości.dziennik.pl

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (36):

Sortuj komentarze:

Taliesin
 • Taliesin
 • 19.03.2012 20:38

Kaczyński tranie zauważył powiązania bonzów PO ze specsłużbami.Kiedy tylko Tusk zacznie im ciążyć na sondażach poświęcą go bez wahania.Wiedzą że jest kukłą łatwą do zastąpienia.Kolejna miernota pompowana przez media jak kiedyś Tusk może przetrwać kolejnych parę lat.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Kaczyński pan widzi wszędzie wrogów, a największym wrogiem polski jesteś Sam.Nikt mądry i obyty człowiek nie będzie pieprzył takich bzdur pan jesteś do dna zepsuty i szkoda że ta święta ziemia nosi takich darmozjadów jak pan.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Anna Lubczyk
 • Anna Lubczyk
 • 02.03.2012 02:58

Szychlinskaco cię opętało,że Pani czyta POLSKIE PATRIOTYCZNE gazety,ja gazet napiętnujących i brukowców szkalujących dobre imię POLSKI i PRAWDZIWYCH POLAKÓW nie biorę do ręki. Kobieto naprawdę postradałaś zmysły. Nawet z nudów bym nie czytała. czyli gdzieś w genach patriotyzm się odzywa. takie zakusy swiadczą o stanie siknej zimowej depresji. lub menopauza/

Komentarz został ukrytyrozwiń
jo
 • jo
 • 28.02.2012 19:12

rzeczywiscie nastepca juz czeka i naczekac sie nie moze.oczywiscie jest to wielki przyjaciel komorowskiego jego eminencja jaro zbawiciel.niedoczekanie twoje durniu

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przeglądam stronę główną W24 i takie mam pierwsze wrażenie: "ale głupi tytuł!". :-D

Komentarz został ukrytyrozwiń
Unisław
 • Unisław
 • 28.02.2012 15:48

Następca już czeka w rezerwie ,nie wikłając się w bieżące spory polityczne!!! Jest nim przyjaciel Prezydenta i zaufany tych ,którzy w jego cieniu prowadzą rzeczywistą politykę...Grzegorz Schetyna.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Unisław
 • Unisław
 • 28.02.2012 15:40

Po Euro 2012 Tusk znów będzie musiał ustąpić z ,tym razem z premierostwa. Będzie to tłumaczył tym ,że jego największym dziełem było zorganizowanie tych rozgrywek i jest już zmęczony i wyczerpany pracą ...Wykona czarną robotę narażając się społeczeństwu i będzie zmuszony odejść jak "Murzyn"... W nagrodę będzie popierany na urząd komisarza U.E.!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
jo
 • jo
 • 28.02.2012 15:34

V KOLUMNO modl sie ze mna.blogoslawieni ci ktorzy z ko sciolem rydzyka nie beda mieli nic wspolnego a zostana zbawieni

Komentarz został ukrytyrozwiń
Elżbieta Szychlinska
 • Elżbieta Szychlinska
 • 28.02.2012 15:22

Pan Kaczyński naprawdę postradał zmysły . Co on opowiada w tych gazetach ssakiewiczowskich ? Mam wrażenie ,że nie pasuje mu zgodna współpraca dwóch pałaców .Takie ataki wskazują na stan depresyjny prezesa albo już nie wie co mówi ! Kompromituje siebie i daje sygnał wyborcom [ 70 % elektoratu PiS b dobrze ocenia prezydenta Komorowskiego ] nie głosujcie na mnie !

Komentarz został ukrytyrozwiń
V KOLUMNA
 • V KOLUMNA
 • 28.02.2012 15:12

...PLATFORMERSI....!!! KIEDY WAS OSWIECI...MOZE DOPIERO BRUK....WAM DODA ROZUMU....!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.