Facebook Google+ Twitter

Bronisław Komorowski z wizytą w Afganistanie. Spotkał się z prezydentem Hamidem Karzajem

We wtorek, 6 marca, rano Bronisław Komorowski spotkał się z prezydentem Afganistanu Hamidem Karzajem. Prezydent odwiedzi także żołnierzy z Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie.

Prezydent Bronisław Komorowski w Afganistanie / Fot. Wojciech Grzedziński/prezydent.pl/dla mediów(p.a.)Wtorkowe spotkanie prezydenta Komorowskiego z Hamidem Karzajem przyniosło wstępną ocenę wzajemnych kontaktów i przyszłości obu krajów. Prezydent RP stwierdził, iż "afgańskie problemy trzeba rozwiązywać przede wszystkim na drodze politycznej i ekonomicznej" - co przytoczono na
oficjalnej stronie głowy polskiego państwa.

Według ustaleń powziętych na szczycie NATO w Lizbonie, polska misja w Afganistanie ma zakończyć się w 2014 r. Bronisław Komorowski zaznaczył, że nadal będzie istniała możliwość zacieśniania wzajemnych stosunków między krajami.

Wizyta w Afganistanie to również zaplanowane spotkanie z żołnierzami 10. zmiany Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie oraz z dowódcą sił ISAF gen. Johnem R. Allenem. Prezydent Bronisław Komorowski odznaczy generała Gwiazdą Afganistanu.

Wraz z prezydentem RP podróżują m.in. szef BBN Stanisław Koziej, minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak, szef Sztabu Generalnego generał Mieczysław Cieniuch i generał broni Edward Gruszka.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

lofas
  • lofas
  • 06.03.2012 19:39

komorowski wie co robi.to nasz madry prezydent wybrany z wielka przewaga glosow.wszedzie powazany i serdecznie przyjmowany.

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
  • puchacz
  • 06.03.2012 16:10

tak w sumie ten afganistan to jak drugi wietnam strasznie trudno zaprowadzić tam europejski porządek ci talbowie przsezyli ruskich i pewnie przeżyją teraz ,w iraku to było jednak inaczej bardziej oświecony naród a w afganistanie więcej fanatyzmu...

Komentarz został ukrytyrozwiń

No i dobrze że pojechał. Żołnierzom to na ogół dobrze robi. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

U nas jest jeszcze Żałoba Narodowa czy w Afganistanie ? U nas było tak smutno , że Prezydent w Afganistanie poczół się lepiej. Można to się korzysta. Odwołać to można innych imprezy a nie swoje obowiązki. A może Prezydent chce nam pokazać: "Co tam pociągi ja na kule ide ". Modny teraz strażak , macie wojaka-To Ja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.