Facebook Google+ Twitter

Bronisław Komorowski zaprosił do Polski Benedykta XVI

Prezydent Bronisław Komorowski zaprosił papieża do Polski - poinformowała w czwartek Kancelaria Prezydenta.

 / Fot. EPA/CLAUDIO PERISerwis Polskatimes.pl poinformował, że prezydent RP Bronisław Komorowski wystosował do papieża Benedykta XVI zaproszenie do odwiedzenia Polski. Prezydent podkreślił, że Polacy z wdzięcznością wspominają pierwszą pielgrzymkę papieża w 2006 roku.

W maju Bronisław Komorowski spotkał się z abp. Michalikiem. Prezydent i przewodniczący Episkopatu Polski planowali, aby papież odwiedził nasz kraj w 2015 roku, z okazji 1050 rocznicy chrztu Polski (co prawda właściwa rocznica przypada na rok 2016, ale obchody mają zacząć się już rok wcześniej). Przypomnijmy, że w 2006 roku Benedykt XVI odwiedził Polskę po raz pierwszy. Papież był wtedy m.in. w byłym obozie zagłady Auschwitz-Birkenau oraz w miejscach bliskich swojemu poprzednikowi Janowi Pawłowi II, m.in. w Kalwarii Zebrzydowskiej. Pielgrzymka odbywała się pod hasłem "Trwajcie mocni w wierze".


Znajdź nas na Google+


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

alfons
 • alfons
 • 13.07.2012 06:03

Benedykt xvl przyjedzie do Polski jak na koniu by zrobic porzadek wsrod niesfornych katoli

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
 • red
 • 12.07.2012 21:12

Benedykt XVI wie że katolicy są prześladowani, przez opętanych lewaków i PO - więc powinien rozważyć czy warto uwiarygadniać ten obłąkany antypolski rząd!

Komentarz został ukrytyrozwiń
wincenty
 • wincenty
 • 12.07.2012 19:53

Benedykt xvl bedzie przyjety przez prezydenta Bronislawa Komorowskiego,wybranego w demokratycznych wyborach gdzie pokonal duza roznica gosow Jaroslawa Kaczynskiego.Jaroslaw Kaczynski z tej porazki jeszcze sie nie opamietal.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Wacomir
 • Wacomir
 • 12.07.2012 19:33

"Szanowny Panie Prezydencie Polski - miło mi będzie pomodlić się za Pana rozum i aby ludzie łapiąc polityków PO nie zeszli z drogi cnoty. Zwracam jedynie uwagę, że o rozum trzeba było się modlić zanim oddaliście w imieniu Polaków całą Polskę obcemu kapitałowi. Teraz nawet ja namiestnik Boga nie mogę Wam pomóc. Oczywiście poprę waszą kampanię wyborczą, ponieważ dużo dobrego zrobiliście dla mojego narodu. Przyjadę, wygłoszę mowę o nagrodzie wiecznej wybaczaniu nadstawianiu drugiego policzka w zamian proszę o utrzymanie konkordatu i zwiększenie finansowania naszych inwestycji w Waszym kraju. Pozdrawiam i zaklinam nie traćcie nadziei w zbożnym dziele wysyłania do raju uczciwych Polaków. Papież."

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jurek Malicki
 • Jurek Malicki
 • 12.07.2012 18:38

Czy Benedykt XVI powinien przyjechać do Polski, a zarazem niejako firmować antypolski i antykatolicki rząd??

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mirek K
 • Mirek K
 • 12.07.2012 16:12

Czy Benedykt XVI -przyjmie zaproszenie od tego typka???

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.