Facebook Google+ Twitter

Bronisław Komorowski złożył przysięgę w Sejmie

Prezydent elekt złożył przysięgę przed Zgromadzeniem Narodowym. Tekst ślubowania odczytał marszałek Grzegorz Schetyna.

Bronisław Komorowski / Fot. PAP/Leszek Szymański Przed uroczystym ślubowaniem Zgromadzenie Narodowe uczciło minutą ciszy Prezydent Bronisław Komorowski i towarzysząca mu żona Anna na sali plenarnej Sejmu, Bronisław Komorowski złożył przysięgę przed Zgromadzeniem Narodowym i formalnie obiął urząd prezydenta. / Fot. PAP/Jacek Turczykpamięć 96 ofiar katastrofy samolotowej pod Smoleńskiem.

"Obejmując z woli Narodu urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, uroczyście przysięgam, że dochowam wierności postanowieniom Konstytucji, będę strzegł niezłomnie godności Narodu, niepodległości i bezpieczeństwa Państwa, a dobro Ojczyzny oraz pomyślność obywateli będą dla mnie zawsze najwyższym nakazem" - powtarzał za marszałkiem Schetyną Komorowski. Przysięgę zakończył słowami tak mi dopomóż Bóg.

W swoim orędziu prezydent mówił że to święto polskiej państwowości i polskiej demokracji, święto, w którym ma udział i powinien mieć udział każda Polka, każdy Polak. Komorowski podziękował tym, którzy oddali na niego głos. Zapowiedział, że uczyni wszystko, aby nie zawieść wyborców. Jednocześnie zaznaczył, że będzie chciał pobudzić do aktywności tych, którzy na niego nie głosowali.

- Jesteśmy wolni i żyjemy w wolnym świecie, wolnym kraju. Nikt na naszą polską wolność nie czyha, nikt na nas nie czyha. Żyjemy w kraju niepodległym, bezpiecznym i szanowanym w świecie- zaznaczył w swoim wystąpieniu.

W uroczystości zaprzysiężenia Bronisława Komorowskiego wzięli udział byli prezydenci RP, korpus dyplomatyczny oraz hierarchowie kościelni i wojskowi.

- Wybieraliśmy starannie zaproszenia, pilnujemy, żeby wszystko było w porządku - mówi marszałek Schetyna. Na zaprzysiężeniu nie pojawił się zaproszony na uroczystość generał Jaruzelski i prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Po uroczystym złożeniu przysięgi o godzinie 12 w archikatedrze św. Jana odprawiona zostanie przez metropolitę warszawskiego abp. Kazimierza Nycza msza święta. Na 14 na Zamku Królewskim zaplanowane jest przekazanie insygniów Orderu Odrodzenia Polski i Orderu Orła Białego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Cala prawda o ageturalnym aprezydecie.Polecam film yutube.Oredzie prezydeckie.Uwiklanie Prezydeta iPO w .zamach Smolenski .Polskie spoleczenstwo to jedne wielkie bagno.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co teraz będzie? Normalnie będzie!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Były drobne wpadki,ale któż z nas jest nieomylny?O,przepraszam,jest taki jeden pan,ale jego akurat na zaprzysiężeniu nie było.Szkoda.

Komentarz został ukrytyrozwiń

akie coś jest w telewizji raz na 5 lat ,warto było obejrzeć . Nawet mądrze Komorowski mówił.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Współczuje Prezydentowi twardego orzecha (którym jest wiadomy krzyż) od jakiego zaczyna służbę na tym wysokim urzędzie. na marginesie, to współczucie to po hamaku link
i tu prezydent w hamaku http://www.se.pl/media/pics/2010/06/30/KOMOROWSKI_PM39_580x467.JPG trzecia łącząca mnie z prezydentem"sprawa".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mamy nowego prezydenta! Lubię takie uroczystości.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.