Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10878 miejsce

Brońmy się przed szkodliwym promieniowaniem

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-02-06 09:11

Już od dawna ludzie starają się usuwać niekorzystny wpływ promieniowania. Jednym ze sposobów było noszenie metalowej obręczy wokół głowy. Może korona królewska była zabezpieczeniem dla króla.

Brzozy na bagnach. / Fot. Fot. Antoni NadzikowskiSceptycy twierdzą, że nikt jeszcze zgubnego promieniowania cieków wodnych nie wykrył i nie ma naukowych dowodów na jego istnienie. Współcześni fizycy opowieści o jego istnieniu chcą wkładać pomiędzy bajki. Niemniej w czasie przeprowadzanych badań- link, nad żyłami wodnymi powietrze jest zjonizowane dodatnio. Natomiast człowiekowi do życia potrzebna jest jonizacja ujemna. W związku z tym organizm ludzki potrzebuje do swego normalnego rozwoju jonów ujemnych. Powinniśmy, więc wykorzystywać wszystkie możliwości, by przebywać w otoczeniu roślin, zwierząt i przedmiotów jonizujących powietrze ujemnie. Bardzo korzystnie działa na nasz organizm zjonizowane powietrze w lesie sosnowym. Dotyczy to również lasu brzozowego, lipowego, jesionowego i innych. Może tradycja choinek na Boże Narodzenie i umajanie brzozą domów wiejskich na Zielone Świątki jest podstawowym odruchem ludzi pragnących bliższego kontaktu z drzewami korzystnie wpływającymi na ustrój człowieka. Zdrowo jest również przebywać w pobliżu paproci. Legenda mówi o poszukiwaniu kwiatu paproci nocą przy świetle księżyca - może, dlatego, że promieniowanie paproci jest nocą trzy razy bardziej intensywne niż w dzień.

Rośliny, które korzystnie wpływają na człowieka i warto je trzymać w domu

Do roślin, które wybitnie korzystnie oddziaływają na człowieka zaliczamy szlachetne róże, lilie, rumianki ogrodowe, palmy, lipy domowe, paprotki, mchy, mimozy, wrzos pokojowy, fiołki alpejskie, hiacynty i tulipany.Więcej na temat roślin.

Wpływ roślin na nasze samopoczucie.

Rośliny, które niekorzystnie wpływają na człowieka

Niezbyt korzystnie na zdrowie i samopoczucie człowieka działają prymule, większość kaktusów i iglaków, filodendrony, asparagusy, pelargonie, fikusy, sansewierie i inne. Więcej na temat roślin toksycznych.

Od dawna wiadomo, że wszystkie roślinne odpromienniki działają lepiej lub gorzej przez cała zimę. Na wiosnę następują zmiany w nasionach i roślinach, które przygotowują się do nowego okresu wegetacyjnego i przestają działać jako odpromienniki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 06.02.2010 22:02

Butelkę mam :) Gorzej z drutem ale kto szuka ten znajdzie !

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 06.02.2010 21:54

Ryszardzie, podając opis jonizatora, za sugerowałem się tym, że tego typu jonizatory robiłem na bazie butelki po śmietanie. Teraz o takie ciężko, ale są soki dla dzieci, w podobnych z szeroką szyjką buteleczkach i tylko należy zachować odległości, góra i dół. Sama długość przewodu nie jest aż tak ważna, oby nie był za długi:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Jadwigo, w tekscie nie ma mowy o promieniowaniu jonizującym tylko o jonizacji powietrza. Oczywiście w jednym i drugim przypadku kluczową rolę odgrywają elektrony.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawy artykuł! Z porad na pewno skorzystam.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 06.02.2010 14:56

Oczywiście butelka musi być pusta, żadnych płynów w środku. Osobiście nie zalecam kupowania żadnych, pokazujących się coraz częściej na rynku odpromienników - szkoda pieniędzy! Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że nauka jest przeciwna teoriom głoszonym przez radiestetów. Niestety, są bezsilni wobec sił naturalnych i zjawisk niewytłumaczalnych. Ponad to renomę prawdziwych radiestetów psują osoby, które zwietrzyły interes i za wszelką cenę chcą się dorobić - oszuści.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak - Panie Piotrze. Gorczyca dobra jest. Sprawdzałam na sobie. Poduszeczki wypełnione nasionami gorczycy to znakomita podpórka pod kark w czasie naszego snu. Z zakupieniem białej gorczycy też nie ma kłopotów. Pozdrawiam!
Pani Inko! Ja też miałam przez wiele lat sunię - znajdę. Moje domowe koty zajęły jej miejsce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Proponuję materac ortopedyczny z wełny owczej, wypełniony nasionami gorczycy(Sinapis) z rodziny krzyżowych(Cruciferae). Po kilku miesiącach stosowania różnice są znaczące a wydatek opłacalny.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 06.02.2010 10:13

Brawo za materiał ! Antoni , czy ta butelka w którą jest włożony ten "parasol" jest pusta? Nic tam nie ma? Wszyscy jesteśmy narażenie na szkodliwe promieniowanie , przecież w każdym prawie domu jest tv, mikrofalówka, każdy ma telefon komórkowy .Poruszamy się w świecie dodatnio zjonizowanym. Chyba dlatego takie ukojenie przynosi nam kontakt z przyrodą . Pani Ewo , nie mam takiej możliwości by zadomowił się u mnie kot (miałam przez 17 lat pieska znajdę) ale na kilka paprotek miejsce się zawsze znajdzie .

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Promieniowanie jonizujące to promieniowanie elektromagnetyczne (γ, X) lub cząstkowe (korpuskularne, np. α, β), które w czasie przenikania przez materię ma zdolność wytwarzania, bezpośrednio lub pośrednio, jonów (z wyłączeniem fotonów promieniowania ultrafioletowego). Pojęcie promieniowania wiąże się z wysyłaniem i przekazywaniem energii. Gdy więc mówi się, że ciało promieniuje, to znaczy, że wysyła (emituje) energię.

Źródłem promieniowania jonizującego mogą być:

– substancje (pierwiastki lub ich chemiczne związki), nazywane promieniotwórczymi lub radioaktywnymi, np. rad 226Ra,

– urządzenia, np. aparaty rentgenowskie. "

Cały ciąg dalszy tutaj: http://www.ciop.pl/14302.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

No i oczywiście, Panie Antoni, koniecznie trzeba trzymać w domu kota, lub nawet dwa koty. To przecież są, jakby naturalne jonizatory. Ale co ja tu Panu będę opowiadać. Sam Pan dobrze wie. Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.