Facebook Google+ Twitter

Brown jako pierwszy zagraniczny polityk spotyka się z Obamą

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-03 15:06

Brytyjski premier Gordon Brown przybył do Waszyngtonu, gdzie jako pierwszy przywódca europejski spotka się z prezydentem Barackiem Obamą. Podczas rozmowy w Białym Domu Gordon Brown będzie chciał omówić przede wszystkim sposoby walki z obecnym kryzysem ekonomicznym.

Jak zapowiadał Gordon Brown, jego rozmowy z prezydentem Obamą będą dotyczyć wspólnych wysiłków Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii na rzecz odbudowy gospodarki światowej i utworzenia odpowiedzialnego, prawdziwie globalnego systemu bankowego. Będzie to próba uzgodnienia stanowisk przez kwietniowym szczytem przywódców Grupy G20 w Londynie.

Brytyjskie media podkreślają, że to Gordon Brown, a nie prezydent Sarkozy czy kanclerz Merkel jako pierwszy odwiedza w Białym Domu prezydenta Obamę. Dla brytyjskiego premiera była to wyraźnie kwestia ambicjonalna, a od czasu zaprzysiężenia Obamy londyńska prasa próbowała rozstrzygnąć, czy tak zwane „specjalne stosunki" między Waszyngtonem a Londynem przetrwają zmianę prezydenta.

Dzisiejsza audiencja Gordona Browna u Baracka Obamy ma potrwać pół godziny i nie przewidziano po niej wspólnej konferencji prasowej.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.