Facebook Google+ Twitter

Brożek odejdzie z Wisły!

Jak długo jeszcze Paweł Brożek raczył nas będzie pięknymi bramkami zdobywanymi na boiskach polskiej Ekstraklasy? Możemy zacząć się z nim żegnać, bo zachwyceni jego formą przedstawiciele klubów zachodnich lig wciąż o niego wypytują.

Paweł Brożek (w środku) / Fot. "Gazeta Krakowska"O żywym zainteresowaniu napastnikiem Wisły ze strony skautów z zagranicy wiadomo już od początku rundy jesiennej. Wtedy bowiem pojawiły się spekulacje dotyczące przejścia zawodnika do hiszpańskiego Racingu Santander. Wówczas dyrektor sportowy klubu z Krakowa Jacek Bednarz odpowiedział krótko - "Nie sprzedamy Pawła". Dziś sytuacja jest nieco inna. Na półmetku rozgrywek Ekstraklasy Brożek z dwunastoma golami jest liderem klasyfikacji na najlepszego strzelca sezonu.

Doceniony przez Leo


Wcześniej, bo po zakończonych blamażem finałach mistrzostw Europy w Austrii i Szwajcarii, Brożek zaczął dostawać powołania na mecze reprezentacji od holenderskiego selekcjonera kadry - Leo Benhakkera. Według szkoleniowca, napastnik doszedł wreszcie do dyspozycji, dzięki której bardzo przyda się drużynie narodowej. Jak zwykł mawiać Leo - Brożek osiągnął już "international level" i dlatego zacznie grać w kadrze regularnie.

Snajper Wisły szybko odwdzięczył się Holendrowi za zaufanie zdobywając bramkę w meczu eliminacyjnym z Czechami 11 października na Stadionie Śląskim w Chorzowie (Brożek w 27. minucie otworzył wynik spotkania). Wtedy w mediach rozgorzała dyskusja na temat "Dlaczego Leo nie wziął Brożka na Euro 2008?" To pytanie pozostaje bez odpowiedzi, bo trudno uwierzyć w tłumaczenia Holendra, jakoby Brożek przez wakacje doszedł do doskonałej dyspozycji. Przecież już przed Euro został królem strzelców Ekstraklasy, a Wisła głównie dzięki jego bramkom zdobyła szóste w ostatnich dziesięciu sezonach mistrzostwo kraju...

Młody i utytułowany


Brożek osiągnął w Polsce z Wisłą już wszystko. Ma 25 lat, a na koncie spore sukcesy. Jest pięciokrotnym mistrzem Polski, dwukrotnym zdobywcą Pucharu Polski, raz zwyciężył w Pucharze Ligi i raz triumfował w meczu o Superpuchar Polski. Ponadto w poprzednim sezonie został królem strzelców I ligi (dziś Ekstraklasy) zdobywając 23 bramki. Jednak w europejskich pucharach nie osiągnął na razie nic, bo za sukces trudno uznać grę w 1/8 finału Pucharu UEFA w sezonie 2002/2003.

W tegorocznych rozgrywkach jest w doskonałej dyspozycji strzelając gole na zawołanie średnio niemal w każdym spotkaniu ligowym i jest to dla niego doskonały moment w karierze, by zmienić otoczenie na, nie ma co ukrywać, bardziej wymagające pod względem piłkarskim.

W podobnym tonie wypowiada się szkoleniowiec Wisły Kraków, Maciej Skorża. W wywiadzie udzielonym "Przeglądowi Sportowemu" (wyd. 22.11.08) stwierdził, że super-snajper jedenastki spod Wawelu powinien opuścić polską rzeczywistość i przejść do mocniejszej ligi, ale dopiero po zakończeniu obecnego sezonu.

- Paweł powinien wyjechać z Polski do silnego europejskiego klubu. Tam nauczy się dużo więcej. Póki co jednak jest zawodnikiem Wisły i do opuszczenia Krakowa powinien się przygotować. Dlatego dobre dla niego byłoby dokończenie sezonu razem z jego obecną drużyną - powiedział w tym samym wywiadzie Skorża.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

O ewentualnym przejściu Brożka do zagranicznego zespołu mówi się już przynajmniej od dwóch lat. Coś się obawiam, że niestety będzie jak z Żurawskim, który też przez lata odchodził, odchodził, aż w końcu odszedł do Celticu, tyle że w wieku - nie mylę się? - 29 lat.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ktory polski napastnik stal sie europejska gwiazda ostatnie 20 lat ? Brozek nie zawojuje Europejskich Pucharow w zadnym klubie. Przykre, ale prawdziwe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mam ochotę krzyczeć NIEEE, machać rękami a potem położyć się na ziemi jak Rejtan i nie puścić Brożka za granicę. Jestem śmiertelnym wrogiem wyjazdów polskich dobrych graczy z naszej ligi na zachód. Kto ma grać w naszej lidze? Czy my nie zasługujemy na dobrych piłkarzy w naszej lidze? Mam nadzieje, że to odejście okaże się kolejny raz plotką. Jeśli nie Wisła straci 70 procent wartości. Jak dla mnie to należy za wszelką cenę zatrzymywać takich graczy. Działacz sprzedający takich graczy nie zna się na piłce. Sprzedaż takiego zawodnika to czyste frajerstwo i mam nadzieję, że Brożek dalej będzie się rozwijał w naszej lidze bo jest totalnym kłamstwem plotka powtarzana przez ludzi a wymyślona przez menedżerów piłkarskich, iż zawodnik polski by się rozwijać musi wyjechać. Nie. Nie musi. U nas też może być i jest dobra liga (w tym sezonie już 3,666 punktów w rankingu), u nas też można się rozwijać a w szczególności kibic idący na mecz w Polsce ma prawo oglądać zawodników z jakimś doświadczeniem i osiągnięciami (typu Brożek) a nie nieopierzonych młokosów w wieku 18 lat, którzy ledwo piłkę umieją kopnąć (co nie jest znowu taką ich winą bo dopiero się uczą). Każdy chyba powie, że liga złożona z Brożków jest lepsza niż liga złożona z graczy 18 letnich, którzy dopiero uczą się grać w piłkę, tzn im więcej u nas Brożków w lidze tym lepsza liga. A liga to baza dla reprezentacji. Niemcy jakoś nie pozwalają masowo wyjeżdżać graczom niemieckim ze swojej ligi a czemu? Bo nie są frajerami tak jak Polacy i wiedzą, iż lepiej zatrzymać gracza niemieckiego (ludzie chętniej chodzą na spotkania swej drużyny gdy gra tam więcej graczy-rodaków niż zagranicznych; po prostu gracz rodzimy bardziej się utożsamia z drużyną i klubem niż wyrobnik z zagranicy) niż zarobić na nim i kupić za pieniądze zarobione na nim kilku tzw. Jugosłowian. Ale i tak jest lepiej niż w latach 90 gdy byle się kopło (specjalnie piszę niepoprawnie) piłkę i już sztab menedżerów rzucał się by sprzedać gracza za granicę a usłużni dziennikarze pomagali mu w tej sprzedaży (takiej pomocy w sprzedaży nienawidzę i gardzę dziennikarzem, który pomaga w sprzedaży swoim artykułem). Jak się czuje kibic gdy co chwila zabiera mu się z ligi skarby tej ligi? A wiadomo życie nie znosi próżni. Na miejsce jednego gracza przyjdzie drugi bo w drużynie piłkarskiej musi grać 11 graczy. Jednak ten co przyjdzie w 99 procentach przypadków jest gorszy od tego, który był. Tak więc sprzedaż piłkarzy za granicę to zło. Stawiać ceny zaporowe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wszystko możliwe...

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ Fajnie byłoby gdyby Brożek rozwijał swoje umiejętności, z korzyścią dla reprezentacji, na zachodzie. Tylko nie do Santanderu, bo to już nie ta sama silna drużyna co rok temu. Ani do Bologna, przedostatniej drużyny Serie A. Moim zdaniem Brożek bardziej nadawałby się do ligi niemieckiej czy holenderskiej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brożek odejdzie w lecie, a w jego miejsce przyjdzie najprawdopodobniej Żurawski, o ile nie przedłuży kontraktu z Larissą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.