Brożek ograł Polonię w hicie kolejki!

W mediach od kilku dni trwała nagonka na drużynę mistrzów Polski. Pojawiały się coraz to nowe artykuły typu: " koniec Wisły jest blisko", "Wisła odpada z walki o mistrzostwo". Podopieczni Skorży tym razem jednak nie zawiedli swoich fanów.

Wisła tym razem zwycięża. / Fot. Remigiusz SzurekSobotnie spotkanie Wisły Kraków z Polonią Warszawa obfitowało przede wszystkim w walkę. Nie był to może piękny mecz, ale piłkarze obydwu drużyn zostawili na boisku sporo zdrowia (jak najbardziej zresztą słusznie, ponieważ za to im płacą).

Maciej Skorża przed spotkaniem mógł być pełen obaw. Stracone punkty na boisku w Bytomiu, potem niezły, ale przegrany mecz u siebie z Lechem Poznań miały według wielu, szczególnie nieprzychylnie nastawionych osób spowodować rewolucję na Reymonta. Póki co te czyny trzeba będzie odłożyć przynajmniej do następnej kolejki, kiedy Wisła zmierzy się z Bełchatowem.

Już początek spotkania pokazał, że Wiśle bardzo zależy na odniesieniu zwycięstwa nad stołecznymi. Wcześniej Mariusz Pawełek popełnił błąd, wychodząc z bramki, Filip Ivanovski nie umiał jednak posłać piłki do bramki Wisły.

Raz za razem atakowały na przemian obie drużyny, jednak nie potrafiły oddać strzału na bramkę. W 14. minucie niecelnie z 16 metrów strzelał Paweł Brożek, gdy lewym skrzydłem przedarł się w okolice pola karnego Polonii.

W 26. minucie z rzutu rożnego piłkę wrzucał Zieńczuk, ta odbiła się od Jodłowca, znowu przejął ją Zieńczuk, podał do Pawła Brożka, a najlepszy snajper Ekstraklasy wpakował piłkę bokiem obok bezradnego Przyrowskiego. 1:0!

Polonia próbowała się odgryzać, jednak nadziała się na groźną kontrę Wisły, jednak Boguski mając do wyboru kilku partnerów, wolał sam oddać strzał, jednak piłka poszybowała nad bramką.

W 35. minucie w drużynie Polonii groźny Ivanovski główkował z 7 metrów, jednak za lekko i futbolówkę złapał Pawełek. Trzy minuty później po podaniu Zieńczuka składał się do strzału Paweł Brożek, jednak nie trafił czysto w piłkę, może dlatego, że strzelał z powietrza. Była to bardzo dobra sytuacja na podwyższenie prowadzenia.