Facebook Google+ Twitter

Brożek wraca do kadry! Czym zachwycił trenera Fornalika?

Obrońca Lechii Gdańsk Piotr Brożek zastąpi kontuzjowanego Jakuba Wawrzyniaka w kadrze na towarzyskie spotkanie z Urugwajem, które zostanie rozegrane w środę. Dotychczas Brożek zagrał w kadrze 5 spotkań i strzelił jedną bramkę.

 / Fot. T. Bołt/PolskapresseJeszcze nie tak dawno pisaliśmy o znalezieniu przez Sebastiana Boenischa klubu, co jest informacją pozytywną, gdyż nie ma alternatywy na lewej obronie reprezentacji dla Jakuba Wawrzyniaka. Ale nie spodziewaliśmy się, że już po kilku dniach będzie trzeba faktycznie szukać zmiennika dla gracza Legii. Wawrzyniak doznał kontuzji już przed sobotnim meczem Legii z Jagiellonią.

Boenisch dopiero wznowił treningi, a więc nie było mowy o powołaniu dla gracza Bayeru. Trener Fornalik postawił na Piotra Brożka. Powołanie jest o tyle zaskakujące, że obrońca Lechii nie jest, powiedzmy to sobie szczerze, wyróżniającym się graczem naszej Ekstraklasy, a można nawet pokusić się o stwierdzenie, że w wielu meczach w tym roku gra po prostu słabo.

Kiedy blisko 2 lata temu Brożek trafił do Turcji, był w życiowej formie, wywalczył sobie miejsce w składzie Trabzonsporu. Ale niestety wtedy ówczesny selekcjoner Franciszek Smuda nie widział go w kadrze. Później doznał kontuzji i już nie wrócił do wcześniejszej formy. 9 sierpnia 2012 r. podpisał kontrakt z Lechią i chyba to, iż na co dzień gra w Gdańsku, a mecz Polska - Urugwaj odbędzie się właśnie w tym mieście, jest jedynym wytłumaczeniem powołania dla Brożka.

Możliwe, iż kontuzja Wawrzyniaka nie jest jedyną stratą dla kadry, prawdopodobnie z powodu urazu Artur Sobiech nie będzie brał udziału w treningach i być może trener Fornalik powoła kolejnego napastnika. Może Grzegorz Rasiak? W końcu to napastnik miejscowej Lechii.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.