Facebook Google+ Twitter

Brudne kroplówki w radomskim szpitalu

Zanieczyszczone nieznaną substancją kroplówki znalazła pielęgniarka jednego z oddziałów w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym na Józefowie. Sprawą zajęła się prokuratura.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Olgierd Górny/Dziennki ZachodniNiezidentyfikowany pył znajdował się w aparatach do infuzji dożylnych czyli wężykach, którymi przepływa zawartość podawanych pacjentom płynów. Pielęgniarka, która go zauważyła powiadomiła o tym ordynatora, a ten dyrekcję. Natychmiast zapadła decyzja o wycofaniu z oddziałów wszystkich aparatów z tej serii. We wtorek do szpitala przyszli prokuratorzy, którzy zabezpieczyli dowody i rozpoczęli śledztwo.

To już druga, na przestrzeni kilku miesięcy, afera medyczna w radomskich szpitalach. W grudniu ubiegłego roku w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym przy ulicy Tochtermana pielęgniarka znalazła brudne strzykawki. Jak się później okazało, znajdował się w nich czarny pył oraz szczątki owadów. Strzykawki zostały wycofane z oddziałów, ale dyrekcja nie powiadomiła o tym Urzędu Rejestracji Leków, a prokuratura nie zabezpieczyła wszystkich strzykawek z wadliwej serii. Za to i przeciągające się śledztwo, odwołani zostali szefowie radomskiej prokuratury rejonowej, a w sprawie prowadzącego dochodzenie prokuratora toczy się postępowanie przeddyscyplinarne. Śledztwo w sprawie brudnych strzykawek przejęła 1 sierpnia prokuratura lubelska.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Człowiek aż boi się chorować...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.