Facebook Google+ Twitter

Brudziński: Schetyna stoi na czele anty-tuskowej frakcji w PO

Joachim Brudziński, poseł PiS, twierdzi, że Grzegorz Schetyna stoi na czele anty-tuskowej frakcji w Platformie i w odpowiednim momencie wbije premierowi osikowy kołek w polityczne serce.

 / Fot. WOJCIECH BARCZYNSKI / POLSKAPRESSE"Schetyna stoi na czele anty-tuskowej frakcji w Platformie. Świetnie się maskuje, bo jest doświadczonym politykiem i nie chce podzielić losu Pawła Piskorskiego, Andrzeja Olechowskiego czy śp. Macieja Płażyńskiego. W odpowiednim momencie Schetyna chętnie wbije osikowy kołek w polityczne serce Donalda Tuska" - mówi w wywiadzie dla "Polska The Times" Joachim Brudziński.

Brudziński mówi, że na przełomie października i listopada PiS złoży wniosek o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu, a także wskaże nowego kandydata na premiera. Na pytanie, czy toczyły się już jakieś wstępne rozmowy, np. z Grzegorzem Schetyną, Brudziński odpowiada: "Nie, absolutnie nie".

Polityk zaznacza, że powołanie komisji śledczej w sprawie afery Michała Tuska jet konieczne, by ta sprawa nie rozeszła się po kościach. "Mówienie, że te same instytucje: ABW, prokuratura, kontrola skarbowa, sądy, które przez kilka lat nie poradziły sobie z ta aferą teraz nagle staną na wysokości zadania jest naiwnością" - twierdzi Brudziński.

Poseł Brudziński powiedział, że konstytuuje się zespół parlamentarny Sprawiedliwe Państwo powołany przez PiS, a po uchwaleniu regulaminu rozpoczną się jego prace. Ma on ewidencjonować patologie związane z funkcjonowaniem państwa.

Joachim Brudziński powiedział też, że ceni Tomasza Kaczmarka, posła PiS, słynnego agenta Tomka. "Był on funkcjonariuszem, policjantem, rozpracowującym handel twardymi narkotykami czy luksusowymi samochodami. Robienie z niego wroga i formułowanie pod jego adresem ośmieszających hipotez, jest postępowaniem haniebnym" - zaznaczył Brudziński.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

1grajek
 • 1grajek
 • 01.09.2012 19:32

Te pobożne życzenia pan Brudziński snuje już jakiś czas, tylko nie bardzo jemu to wychodzi pan Brudziński na wróżkę mi nie wygląda , a i osiągnięcia ma marne panie pośle niech pan zajmie się pracą poważną przynoszącą pożytek nam Polakom , a nie knuciem i mąceniem niskich lotów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
 • myNaród
 • 01.09.2012 12:01

uczciwością, prawdomównością, pracowitością, wiedzą, fachowością,
tusk mało komu dorównuje.

natomiast
nożem w plecy,
zwabieniem nad przepaść i popchnięciem,
matactwem i kłamstwem,
ignorancją
mało kto dorównuje tuskowi

Komentarz został ukrytyrozwiń
janek
 • janek
 • 01.09.2012 11:37

elf Wczoraj 20:05

Pan Kaczyński pozbył się zdrajców, wywrotowców których przyjęła Platforma (np Kluzik).
tusk usuwa konkurentów, którzy są znacząco lepsi od niego.

Komentarz został ukrytyrozwiń
JW@
 • JW@
 • 31.08.2012 20:15

Czy to już agonia Platformy??

Komentarz został ukrytyrozwiń
 elf
 • elf
 • 31.08.2012 20:05

A niech pis zadymia na przełomie X i XI - JESZCZE BARDZIEJ LUDZI ZNIECHĘCĄ DO SIEBIE .Wszyscy wiedzą ,że w sferze gospodarczej sobie nie poradzą . Rozbudują wszelakie służby i będą tropić obywateli . Po drugie , najważniejsze to budowa pomników.
Z pisu odeszło kilkudziesięciu czołowych polityków a Brudziński wypomina Piskorskiego , Olechowskiego ? Jak długo jeszcze ?
A Brudziński będzie ministrem kultury w nowym wirtualnym rządzie ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
tomek
 • tomek
 • 31.08.2012 17:01

Nastepny agent w szeregach pisuarów Jurek M,chyba jakis fanatyk włoskich kryminałów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jurek M
 • Jurek M
 • 31.08.2012 14:19

Szambem śmiało można nazwać Platformę ,gdzie wszystkie ścieki spływają do tej patologicznej i kryminogennej partii - tak z lewa jak i z prawa. Partia ta działa jak sycylijska Camorra . Kto się sprzeciwi partii, tego znajduje policja martwego - tzw. upozorowane samobójstwo.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 Tomek
 • Tomek
 • 31.08.2012 14:08

Pan Brudziński sądzi ,że w PO jest jak w PiS ...?
Solidarna Polska
Polska jest Najważniejsza
Polska XXI
To frakcje powstałe z PiS -u ,odeszła cała czołówka .Zostały miernoty [ słowa p Staniszkis ] , które nie są w stanie kierować państwem. Pyskówki na mównicy z pozycji partii opozycyjnej i obiecanki cacanki to mało. Mieszać natomiast w partii przeciwników nie wypada .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Inka
 • Inka
 • 31.08.2012 13:07

Faktycznie w PO trwa wojna podjazdowa frakcyjna. Chcą mnóstwo po zmieniać ,ale by wszystko tak naprawdę było po staremu. Takie PR-owskie zagranie. Tusk już staje się niewygodny nawet dla Platformy.

Czy coś się zmieni w działaniach PO?, gdyby zmieniono Tuska na Schetynę lub kogoś innego ? - nic się nie zmieni tylko facjaty!

Czyli ogłupiania narodu cdn......

Komentarz został ukrytyrozwiń
AAA
 • AAA
 • 31.08.2012 11:56

Tak, Brudziński na prezydenta, a Tusk niech odejdzie do opozycji!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.