Facebook Google+ Twitter

Brudziński: Sikorski powinien wrócić do Waszyngtonu i pisać pamiętniki

Joachim Brudziński skrytykował poniedziałkową wypowiedź Radosława Sikorskiego. Poseł Prawa i Sprawiedliwości radzi szefowi MSZ, aby ten wrócił do Waszyngtonu i zajął się pisaniem pamiętników.

"Myślę, że dobrze byłoby, jakby Radosław Sikorski po prostu się spakował i wrócił do Waszyngtonu i zajął się pisaniem pamiętników, bo czyniłby wtedy znacznie mniejsze szkody polskiej polityce, zarówno tej w wymiarze wewnętrznym, jak i zewnętrznym" - powiedział Joachim Brudziński w rozmowie z Konradem Piaseckim w RMF FM.

Szef MSZ w Berlinie / Fot. JOERG CARSTENSEN EPA/JOEREG CARSTENSENSzef MSZ powiedział w poniedziałek w Berlinie, że Niemcy muszą spełnić kluczową rolę w ratowaniu strefy euro, ponieważ UE stoi na krawędzi, a upadek wspólnej waluty jest większym zagrożeniem niż "rosyjskie rakiety" i niemieckie czołgi.

Poseł PiS podkreśla, że z wczorajszego wystąpienia Sikorskiego dowiadujemy się, że dla gwarancji bezpieczeństwa Polski, zdaniem szefa resortu spraw zagranicznych, dobry jest powrót do hegemonii Berlina i Niemiec, czyli tak naprawdę do IV Rzeszy.

"Dzisiaj ministra Sikorskiego bardziej od rosyjskich rakiet i czołgów przeraża wizja bezczynności Niemiec, jeżeli w rosyjskiej telewizji jakiś rosyjski - nie chciałbym powiedzieć "ruski" - półgłówek mówi, że Rosja sąsiaduje z Niemcami, a Polska i inne kraje Europy Środkowej to takie wąskie cieśniny" - grzmi w "Kontrwywiadzie" Brudziński.

Poseł PiS oczekuje szybkiej reakcji Donalda Tuska na występek Sikorskiego.
"Oczekuję natychmiastowej reakcji polskiego premiera i w najłagodniejszym wymiarze po prostu dymisji Radosława Sikorskiego, jeżeli pod tymi tezami, które Radosław Sikorski wczoraj w Berlinie wypowiedział, pan premier Donald Tusk się nie podpisuje" - wyjaśnia Brudziński.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (29):

Sortuj komentarze:

TED
 • TED
 • 23.05.2012 22:22

NIC DOBREGO SIĘ NIE DZIEJE,ŚWIAT ZACHODNI Z NAS SIĘ ŚMIEJE.GOSPODARKA NAM SIĘ WALI,BIEDA ROŚNIE,TUSK SIĘ CHWALI.NAIWNIAKOM CUDA WCISKA , BO NAIWNI SĄ LUDZISKA.POSTKOMUNA MU WTÓRUJE,TAKI PREMIER IM PASUJE.W POLSCE OBCYM TWORZY RAJ,BO TO BARDZO DZIWNY KRAJ.POLSKĘ DAWNO ROZPRZEDALI,SŁUŻBĘ ZDROWIA ZRUJNOWALI.I NAUKA TAKŻE LEŻY,NIKT NORMALNY TUSKOWI NIE WIERZY.HEJ MATOLE,GDZIE TE CUDA ? SAME KŁAMSTWA I OBŁUDA !!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
tomek
 • tomek
 • 30.11.2011 00:29

Do Waszyngtonu to lepiej wysłać Macierewicza i Fotygę ,oni już tam mają znajomości.ha ha

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mirek K
 • Mirek K
 • 29.11.2011 22:11

Platfusy służą Żydom, Niemcom i Rosji ,tylko nie Polsce - to taka specyficzna partia;która zasługuje na "Trybunał Stanu".

Komentarz został ukrytyrozwiń
ptaszynski
 • ptaszynski
 • 29.11.2011 21:43

to prawda pisiaki to wyznawcy leninowsko stalinowskiej teorii spisku szczególnie spisku niemiecko rosyjskiego powinni żyć w czasach bieruta lub gomułki gdy kwitła wylęgarnia podobnych haseł

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
 • puchacz
 • 29.11.2011 21:38

chyba sikorski musiałby upaść na głowa zeby COKOLWIEK uzgadniać z opozycją to polityk brytyjsko amerykańskiej szkoły a nie akademi spiskowej macierewicza za czasów lenina

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jurek Malicki
 • Jurek Malicki
 • 29.11.2011 21:28

To raczej Sikorski ma nie wyparzoną gębę i bez uzgodnienia z opozycją ,oraz z rodakami, kupczy polskim interesem w Berlinie. Pisanie pamiętników, to najlepsze dla niego zajęcie; najlepiej niech pisze z żoną Apelbaum.

Komentarz został ukrytyrozwiń
elaszychlinska
 • elaszychlinska
 • 29.11.2011 20:21

Pan Brudziński ze swoją osobowością i niewyparzoną gębą kariery politycznej nie zrobi . Prostak , prymityw . Szczecin wstydzi się tego przybysza z gór !

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ H
"@ptaszynski = ptasi móżdżek. "

Będąc anonimowym "bohaterem" i "twórcą" takich wpisów powinieneś "się pisać" - "CH" !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
H
 • H
 • 29.11.2011 19:22

@ptaszynski = ptasi móżdżek.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ptaszynski
 • ptaszynski
 • 29.11.2011 18:35

polityka zagraniczna za PIS była w kompletnym rozkładzie fotyga doprowadziła do ruiny reprezentacje polski ja tylko pamiętam wycieczki do gruzji i ukrainy a więcej nigdzie nie chcieli naszych oszołomów widzieć dobrze ze chociaż temu przyszedł kres

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.