Facebook Google+ Twitter

Brudziński: Stadion Narodowy powstał dzięki Kaczyńskiemu i Jakubiak

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2012-03-02 07:16

Joachim Brudziński w czwartkowej "Kropce nad i" komentował warszawski Stadion Narodowy. Jego zdaniem to dzięki Elżbiecie Jakubiak oraz Jarosławowi Kaczyńskiemu stadion stoi w centrum Warszawy. Polityk prawicy bardzo chwalił byłą minister sportu w rządzie PiS.

Sonda

Stadion Narodowy powstał dzięki...

 / Fot. W. Barczyński/PolskapressePoseł Prawa i Sprawiedliwości stwierdził, że całą koncepcję budowy stadionu przygotowała Elżbieta Jakubiak, ówczesna minister sportu w rządzie PiS, zaś gdyby nie Jarosław Kaczyński, który zaangażował w to cały rząd, to ta koncepcja nie powstałaby.

"Gdyby nie Elżbieta Jakubiak, wtedy minister w rządzie Jarosława Kaczyńskiego, i gdyby nie determinacja Jarosława Kaczyńskiego i Elżbiety Jakubiak ten stadion by dzisiaj nie stał w tym pięknym miejscu" - oznajmił poseł.

Czytaj także: Brudziński: Dzisiaj do walki z PiS używa się popularnych seriali


Brudziński dodał też, że pierwszym pomysłem Platformy / Fot. W24 Obywatelskiej po wygraniu wyborów parlamentarnych, było oddanie deweloperom terenu pod stadion. "Zawsze mówiłem dobrze o Elżbiecie Jakubiak" - odpowiedział zapytany przez Monikę Olejnik, czemu tak chwali swoją byłą koleżankę partyjną. Poseł uchylił się od rozmowy na temat Joanny Kluzik-Rostkowskiej.

Warto przypomnieć, że równo rok temu poseł Brudziński miał o Elżbiecie Jakubiak zupełnie inne zdanie. W lutym 2011 roku w wywiadzie dla Gazety Wyborczej, Jakubiak i Kluzik-Rostkowską nazwał "marionetkami" Adama Bielana i Michała Kamińskiego, "mózgów inicjatywy" PJN. W tym samym wywiadzie padają słowa, którymi Brudziński określił polityków PJN, w tym personalnie Elżbietę Jakubiak, "podróbką PiS". W innym wywiadzie zaś nazywa dwie posłanki "hubami", które po "odcięciu" miały "uschnąć".

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (68):

Sortuj komentarze:

xawery
  • xawery
  • 03.03.2012 09:37

Jak się okazało, ż ten stadion to ani ruina, ani obrzydlistwo, a także nie tak drogi i nie za bardzo opóżniony, to od razu jakaś norweska rodzina zastępcza znalazła się na horyzoncie i wyciąga łapska po nie swoje zasługi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czytam ze zdziwieniem;
"Nie jesteście wstanie tego rozgrywać na swoją korzyść ,to dla Was za trudne .... za wysokie progi na lisie nogi"
Zastanawiam się, do kogo Pan te słowa kieruje, bo nikt się jeszcze do mnie nie zwracał per "Wy", a do członkostwa w żadnym ugrupowaniu się nie poczuwam;) I nie wiem, czy to pluralis maiestatis i mam się czuć zaszczycona, czy też liczba mnoga oznacza "towarzyszkę" i powinnam się obrazić.
A już zupełnie nie pojmuję, co ma wspólnego z Platformą cytowany przeze mnie p. Marek Cichocki...
Mówiąc poważnie, zawsze powtarzałam (również w tym serwisie), że dla dobra państwa potrzebna jest silna i rozumna opozycja, patrząca rządowi na ręce, więc nie mam powodu się cieszyć, że taka w Polsce nie istnieje, a ta, którą mamy, ma skłonność do autodestrukcji.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Irena K
  • Irena K
  • 02.03.2012 16:17

Stadiony nie skończone a już oddane do użytku ,ciekawe zjawisko. Infrastruktura wokół Narodowego jeszcze nie skończona ,a już wzięli ciężkie pieniądze! Ukraińcom FIFA odebrała wszystkie stadiony ,uznała że są gotowe ,u nas jeszcze nie odebrano żadnego. A tak wyśmiewano się z Ukraińców! Za to premie wzięło jeszcze dwóch dyrektorów po ok. 1mln. zł. To jedyny sukces PO ... wysokie premie za publiczne pieniądze!

Komentarz został ukrytyrozwiń
E Szychlinska
  • E Szychlinska
  • 02.03.2012 16:06

@ Panie Łukaszu , dziękuję za artykuł : ))) + 5

Komentarz został ukrytyrozwiń
Malwina Loska
  • Malwina Loska
  • 02.03.2012 15:54

Zwykle pana Brudzińskiego nikt nie słucha bo bredzi . Gada jak katarynka i nie na temat. No cóż , musiał jakoś wydusić nazwisko Jakubiak aby dopisać zasługi Kaczyńskiemu . Sukces ma wielu ojców jak mówi przysłowie więc nie wtrącić w Narodowy prezesa to zbrodnia . Pewnie punkcików trochę nazbierał i tyle . Gdyby "środowe otwarcie " nie wypaliło wszystkie gromy posypały by się na Tuska i spółki a tak można się ogrzać cudzym sukcesem .

Komentarz został ukrytyrozwiń
zniesmaczona
  • zniesmaczona
  • 02.03.2012 13:03

Żenujący poziom komentarzy. Panie i Panowie wstyd!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
M.J.
  • M.J.
  • 02.03.2012 12:54

@Inka
Sarkazm ani wyzwiska nie zmienią faktu, że prezes Kaczyński wyrzucił z partii osobę, która, jak się teraz okazuje, sprawdziła się wcześniej na ministerialnym stanowisku. A pan Brudziński temu przyklaskiwał. Zachęcam Panią do przeczytania, jak w swoim czasie oceniał wykluczenie p. Jakubiak Marek Cichocki, były doradca Prezydenta Lecha Kaczyńskiego:
http://www.teologiapolityczna.pl/marek-a.-cichocki-elzbieta-jakubiak-wyrzucona-z-pis
Szczególnie istotny fragment:
"Jak rozumieć to, co się stało? Po pierwsze, jako środowisko muzealników czujemy się przede wszystkim lojalni wobec politycznej spuścizny nieżyjącego prezydenta. Muzeum Powstania Warszawskiego to tylko jeden z istotnych znaków tej spuścizny. Drugim jest otwarte właśnie Centrum Nauki Kopernik, powstałe dzięki decyzji Leszka. Trzecim - polityka wschodnia, prowadzona przez niego już jako prezydenta Polski. Byliśmy bardzo blisko niego, widzieliśmy go w różnych sytuacjach. Widzieliśmy jego wielkość, ale także jego słabości. Leszek był autentycznym człowiekiem, a nie spiżowym pomnikiem czy ikoną. Pochodnie nie dodają mu splendoru. To jego marzenia o podmiotowej, samoświadomiej, nowoczesnej Polsce są właśnie tą spuścizną, wobec której czyjemy zobowiązanie, a po jego strasznej śmierci, to zobowiązanie nabiera siłę imperatywu! To główny powód, dla którego to, co stało się w piatek z Elżbietą Jakubiak, musiało się stać. PiS nie jest partią (i nigdy nie było) Lecha Kaczyńskiego.
Drugi powód leży w tym, że nie umieliśmy przekonać Jarosława Kaczyńskiego, że wartości i cele tej Leszkowej wizji polityki i Polski można realizować w i poprzez PiS. Jarosław dokonał innego wyboru, radykalnie zmieniając retorykę po przegranych wyborach prezydenckich. Miał do tego prawo i w tej sytuacji, która powstała teraz, nie ma między nami niczego osobistego. PiS to jego partia."

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 02.03.2012 12:16

"myślałeś ze ośmieszysz tym artykulikiem PiS"

Myślałem raczej, że takie Inki umieją czytać ze zrozumieniem. Wychodzi, że nie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Inka
  • Inka
  • 02.03.2012 11:03

@@ Brzezicki -- myślałeś ze ośmieszysz tym artykulikiem PiS ,a skutek jest odwrotny ,ośmieszłeś Platformę.

Bojówkarze PO to denni ludzie, z hamerem2 na czele!

Same Matoły ci bojówkarze .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Joanna Mucha
  • Joanna Mucha
  • 02.03.2012 10:50

Czy mecz z Białorusią już się zakonczył ??

min. sportu Joanna Mucha