Facebook Google+ Twitter

Brudziński: Tusk to polityk bojowy. Jak są problemy, zaczyna się bać

Joachim Brudziński z Prawa i Sprawiedliwości mówił w radiu RMF FM o Donaldzie Tusku, korupcji w Platformie Obywatelskiej i Mariuszu Kamińskim.

 / Fot. Marcin Obara, PolskapresseW Kontrwywiadzie RMF FM poseł PiS krytykuje rządy platformy obywatelskiej, a szczególnie związki partii z mafią pruszkowską. O możliwych powiązaniach polityków platformy i gangsterów informował ostatnio Mariusz Kamiński, były szef CBA. Jak sugeruje Mariusz Kamiński, wiedzę tę czerpie z zeznań jakie złożył starający się o status świadka koronnego Piotr K. pseudonim "Broda". Jarosław Brudziński pozytywnie ocenia zaangażowanie partyjnego kolegi w wyjaśnienie tej sprawy.

- Jest próba, ewidentna próba zamiecenia tej sprawy pod dywan, to w imię obrony właśnie państwa prawa, w imię obrony jakości polskiej demokracji, tak, nie ma wtedy wyjścia i wtedy czwarta władza jaką są media powinna się tym zająć i dobrze, że się zajmuje - mówił poseł PiS, komentując aktywność Mariusza Kamińskiego w mediach.

Julia Pitera: Co by było, gdyby ktoś powiedział: Kaczka, ty matole

Jarosław Brudziński zaznaczył, że prezentowane w mediach informacje są "bardzo prawdopodobne".

Poseł Prawa i Sprawiedliwości zaatakował też bezpośrednio Donalda Tuska. Zasugerował, że w państwie prawa partia taka jak PO miałaby problemy z legalnym funkcjonowaniem. Nazwał premiera "politykiem bojowym, ale bojowym w tym słowa znaczeniu, że jak się pojawiają problemy, to zaczyna się bać i reaguje agresją i wynajduje sobie obiekt takiej agresji. A to w postaci posłanek opozycji, na które to nasyła straż miejską, czy BOR". Podkreślił też, że PO będzie musiała zmierzyć się ze stawianymi jej zarzutami korupcyjnymi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (20):

Sortuj komentarze:

ela
 • ela
 • 27.05.2011 21:27

nie ma nowych wiadomości?

Komentarz został ukrytyrozwiń
werol
 • werol
 • 25.05.2011 11:02

"...stawianymi jej zarzutami korupcyjnymi"
zarzuty to stawia prokuratura,a jak do tej pory to są same oszczerstwa i pomówienia.

Nie wiem jakie panują obyczaje na piłkarskich boiskach;natomiast wiem jak to się załatwia w hokeju.
Jak jakiś patałach z przeciwnej drużyny wrzuca kij pod łyżwy,albo bije nim po nogach,a sędzia nie reaguje,to takim delikwentem rzuca sie po bandach i glebuje się go na lód.Miejsce takiego leszcza jest w parterze a nie w grze.Jak drużyna pozwala się gnojkom bezkarnie okładać po kostkach,to w następnym meczu połowa składu może już nie wystąpić.Skoro kapitan pozwala bezkarnie obijać swoich zawodników,to może pora oddać opaskę?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Coraz cięższe działa wytacza PiS.
Z drugiej części wywodów Brudzińskiego wnoszę, że bezpośrednio po ewentualnej wygranej PiS będzie musiał zdelegalizować PO.
Ciekawe jednak dlaczego wcześniej, w latach 2005-2007 uznawanych przez PiS za jedyny okres "państwa prawa" PO działało legalnie ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
elaszychlinska
 • elaszychlinska
 • 24.05.2011 18:26

Jest odpowiedź rzecznika Prokuratora Generalnego ; BRODA w swych zeznaniach nie mówił nic o finansowaniu Platformy Obywatelskiej- jak długo ta dziwna partia będzie bezkarnie oszukiwać opinię publiczną ? I tak na intrygach "jedzie " od 2005 roku. A może by pan Kamiński wyjaśnił sprawę tygodnika Solidarność z całym budynkiem , który przejęło Porozumienie Centrum Kaczyńskich i do dziś się nie rozliczyli

Komentarz został ukrytyrozwiń
@ NARODEK
 • @ NARODEK
 • 24.05.2011 18:05

Pamiętasz jak najgorszy prezydent klepał Tuska w Brukseli ? Siara

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
 • myNaród
 • 24.05.2011 17:33

Idę o zakład, że Prezydent Obama poklepie po ramieniu nasze słoneczko peru.
Obama ma taki zwyczaj, że każdego durnia klepie po ramieniu, żeby go nieco oswoić.

Komentarz został ukrytyrozwiń
jan z wielkopolski
 • jan z wielkopolski
 • 24.05.2011 17:30

zawsze gdy ktoś z PiS-u powie prawdę watahy PO-kundli ujadają.
oj nie lubią prawdy, nie lubią.

a to że tusk to tchórzliwy chłystek to powszechnie wiadomo.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kobe
 • Kobe
 • 24.05.2011 17:09

Oczywiście,widać,że wybory zbliżają się wielkimi krokami,takie artykuły to ich zwiastun.-PiS wytacza ciężką altylerię,tylko sam nie wiem dlaczego,ale jakoś nie potrafię uwierzyć nikomu z PiS-u-dowody proszę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
edi
 • edi
 • 24.05.2011 16:49

Wyścig o względy prezesa trwa.Na czele z żółtą koszulką lidera pedałuje Kamiński,a zaraz za nim Brudziński.Miejmy nadzieję,że dotychczasowy lider-Ziobro,na ostatniej prostej przyspieszy i wraz z Błaszczakiem oderwą sie od peletonu i dołączą do grupy ucieczkowej.Trzymamy kciuki za zawodników i miejmy nadzieję,że dostarcza oni nam niezapomnianych,sportowych wrażeń.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mamy odpowiedz dlaczego Pan Mariusz Kamiński został pośpiesznie wbrew wszelkim zasadom odwołany ze stanowiska szefa CBA przez Tuska. Teraz okazało się że nie tylko wykrycie afery hazardowej było powodem odwołania lecz istotniejszą dla Tuska była kwestia wiedzy Mariusza Kamińskiego o powiązaniach mafijnych Platformy.

Inny szef rządu który nie ma nic na sumieniu celowo zostawiłby na stanowisku szefa CBA osobę z opozycji aby wyplenił korupcje z życia gospodarczo-politycznego nawet jeśli miałoby to dotyczyć ludzi z Jego ugrupowania. Jednak to co wydawałoby się być oczywiste i logiczne dla Donalda Tuska premiera rządu już takie nie było, postąpił inaczej wyłącznie dlatego aby chronić partie przed przedwczesnym upadkiem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.