Facebook Google+ Twitter

Brudziński: Wystąpienie Sikorskiego nie było ważne ani poważne

Nie milkną echa wczorajszego wystąpienia ministra Radosława Sikorskiego w Sejmie. Joachim Brudziński w ostrych słowach skrytykował szefa dyplomacji i powiedział, że PiS zrobi wszystko, by Sikorski przeszedł po wyborach do historii.

 / Fot. Wojciech Barczyński/PolskapresseZdaniem Brudzińskiego w swym wystąpieniu Sikorski nie zajmował się polityką tylko PiS-em. Dlatego, według posła dobrze się stało, że przemówienia nie słuchał Jarosław Kaczyński. "Nie uważamy, żeby wystąpienie ministra Sikorskiego było wystąpieniem ważnym i poważnym" - stwierdził.

Sikorski w Sejmie: Opamiętajcie się i nauczcie się kochać Polskę

Joachim Brudziński odniósł się w ten sposób do wypowiedzi szefa dyplomacji, w której stwierdził on, że patriotyzm nie polega na mówieniu o nim i dodał, że Polska nie walczy w dzisiejszych czasach o honor, bo tego nie można jej zabrać, ale o pozycję na arenie międzynarodowej.

Według posła PiS retoryka Sikorskiego jest zgodna z założeniem "jeszcze jedna bitwa i dorżniemy watahę."

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (21):

Sortuj komentarze:

elaszychlinska
  • elaszychlinska
  • 18.03.2011 16:56

Posłowie PiS-u ,jak można w obecności dyplomatów z całego świata mówić ,ze nasz minister [ bez względu na różnice polityczne] jest vice ministrem Rosji czy Niemiec ? To skandal dyplomatyczny. Kto poniża demokratycznie wybrane władze poniża swoją Ojczyznę. Młodym politykom PiS-u brakuje kultury poliycznej ale robią to za pozwoleniem władz parii. To nie są metody zdobywania władzy a kompletna degradacja życia publicznego!

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Jerzy Konopka - uzupełniam krótko odpowiedź pani Marty Jenner: - jak nas uczą wszystkie problemy postsolidarnosciowe, nie wystarczy zrobić rewolucję; trzeba jeszcze mieć ludzi przygotowanych do objęcia władzy. Nie wszyscy bowiem którzy mogą i potrafią - do tej władzy sie rwą. Dlatego prezydentem został Wałęsa, którego teraz część "pisowska" (z IPN na czele) usiłuje rozliczać w sposób uwłaczający temu człowiekowi.
Trzeba tez pamiętac, że bardzo wielu członków PZPR, ktorych było chyba 3 miliony, pierwsi rzucali legitymacje i rozpoczynali intensywną działalność
w obrębie Solidarności; w każdym ustroju znajdzie sie pewna liczba "obrotowych" , ktorzy potrafią ustawić sie sprytnie tam, gdzie korzystniej. I nowe władze jednych rozliczają do ostatniej nitki - innych przygarniają ze względu na ich przydatność. Vide - skład ekipy Kaczyńskiego, co dowodi, że nie ma świętych nawet, jesli sami o sobie nieustannie tak mówią.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sądzę, że Polska pod rządami PO nie jest ani demokratyczna ani wolnorynkowa. Jeśli chodzi natomiast o patriotyzm to z pewnością polega na działaniu na rzecz ojczyzny ale też na rozumieniu jej. Pan Sikorski, jeżeli spojrzeć na jego życiorys, wiele lat spędził za granicą, jeżeli piastował urzędy państwowe, to w Polsce był ale też często wyjeżdżał, więc go nie było, potem znów wyjeżdżał i to chyba nie za chlebem. Jeżeli ktoś od najmłodszych lat jest w Polsce tylko jedną nogą, jak może rozumieć problemy Polaków? Rozumie może potrzeby elit ale nie przeciętnego obywatela. Sądzę, że kiedy PO utraci władzę (kiedyś to nastanie) pan Sikorski spakuje swoje rzeczy, zabierze żonę i dzieci i wyjedzie hen daleko stąd...i to nie za chlebem.
Honoru trzeba stale bronić. To właśnie jest walka o pozycję na arenie międzynarodowej. Nie wiem dlaczego min. Sikorski te dwie sprawy rozdziela, kiedy znaczą to samo. Podczas kiedy generał Anodina odczytywała raport MAK czułam, że odebrano Polakom cząstkę honoru, jak wrak tupolewa leżał przez wiele miesięcy pod gołym niebem a nasi politycy śląc usilne prośby nic nie mogli wskórać też czułam, że tracimy cząstkę honoru, jak Obama grał w golfa również miałam podobne wrażenie.
Pan Sikorski jest bardzo zadowolony, widać ma ku temu powody, oby obywatele je mieli.

Komentarz został ukrytyrozwiń
to-ja
  • to-ja
  • 17.03.2011 22:29

Panie Konopka w necie mozna znaleźć listę vice ministrów za rządów PiS-u w którym było ok 30 członków PZPR. Proszę o nazwiska z obecnej ekipy z taką przeszłością ! Postaram niebawem wkleic nazwiska i stanowiska w rządzie PiS-u. Trochę umiaru!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gerard Stenc
  • Gerard Stenc
  • 17.03.2011 22:17

Pani Marto to prawda.Ale ta załoga wsiadła do innego okrętu i chciała płynąć do świata porządku i sprawiedliwości.Nie dali rady bo zapanował bunt i poddali się.Niby prozaiczne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Jerzy Konopka
Pisze Pan (całkiem słusznie): "należało wtedy całkowicie odsunąć od władzy ludzi z dawnego sytemu".
Tylko wobec tego co Pan powie na rząd w następującym składzie:

wicepremier - członek ZSMP, od 1978 do 1980 należał do PZPR
wiceminister sprawiedliwości - członek PZPR od lat 70. do jej rozwiązania
minister Skarbu Państwa - należał do PZPR w latach 1976–1982
minister budownictwa - członek PZPR do 1990 r.
podsekretarz stanu ministerstwa zdrowia - członek Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej i Sojuszu Lewicy Demokratycznej
minister pracy i polityki społecznej - w 1999 r. doradzała władzom Sojuszu Lewicy Demokratycznej, w wyborach parlamentarnych w 2001 bez powodzenia ubiegała się o mandat poselski z listy SLD-UP.

Jeśli chce Pan byś konsekwentny, to do "garbu" w postaci SLD i PO należałoby dorzucić ugrupowanie, które kiedyś ten rząd sformowało.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Obecny "stan rzeczy" jest wynikiem błędów popełnionych w 89 roku należało wtedy całkowicie odsunąć od władzy ludzi z dawnego sytemu teraz nie mielibyśmy tego "garbu" w postaci SLD i PO który zatruwa życie polityczne.

Komentarz został ukrytyrozwiń
elza
  • elza
  • 17.03.2011 18:07

Panie Bredziński macie problem ze zrozumieniem tekstu ,który wygłosił pSikorski .A jeśli silił się pan na komentarz trzeba było zrobić to grzecznie. Tym słownictwem wydał pan negatywną opinię o sobie .

Komentarz został ukrytyrozwiń
to-ia
  • to-ia
  • 17.03.2011 17:52

Panie Kożmiński , ma pan tak ugruntowane i fanatyczne poglady polityczne ,że jakakolwiek polemika z panem jest bez sensu.Powinien pan zmienić stronke na Nasz Dziennik.,Nie ma pan własnego zdania a bazuje na przekazach mediów Sakiewicza!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Romku i tak, i nie. Mają swoje problemy i swój ból. Robią to jednak w sposób bardziej wyważony i z wzajemnym szacunkiem. Nie trzeba daleko szukać. Wystarczy spojrzeć na południe. Za naszymi południowymi granicami borykają się z nie mniejszymi problemami. Załatwiają je jednak w zaciszu własnych granic i gabinetów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.