Facebook Google+ Twitter

Brugia. Odkrywanie śladów przeszłości [Zdjęcia]

Prapoczątki tego regionu Belgii sięgają aż I wieku przed Chrystusem, ale lata rozkwitu, w sensie gospodarczym i kulturowym, przypadają na XII-XV wiek. Z tego okresu pochodzą najcenniejsze zabytki architektury i sztuki Brugii.

1 z 15 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Patrząc na wieżę strażniczą od strony Rynku trudno sobie wyobrazić takie okazałe zaplecze. Dziedziniec Beffroi. Fot. Janina Bieleńko
Patrząc na wieżę strażniczą od strony Rynku trudno sobie wyobrazić takie okazałe zaplecze. Dziedziniec Beffroi. Fot. Janina Bieleńko

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (15):

Sortuj komentarze:

Panie Kazimierzu. Święte słowa. Mówią też , że gdyby dać małpie aparat, to na tysiąc zdjęć jedno zrobi (wyjdzie) genialne. Mnie się zdarza wyrzucać po 2 tysiące, z jednego wyjazdu. Chyba popełnię se puku ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 02.09.2010 12:09

Pod takim materiałem razi pyszałkowaty tekst komentarzy. Nie są to zdjęcia ani na wystawę ani artystyczne.
Nie wiem Pani Janino, którego nikona ma pani. Od roku uczę się nikona D80, dokupiłem sporo filtrów i kilka obiektywów. Jednak nie aparat jest najważniejszy. To fotograf decyduje o tym, jakie zdjęcia "wychodzą".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zdjęcia z podróży ... i bardzo dobrze, że są pocztówkami coś zostanie w głowie po obejrzeniu materiału.

@Robert tu nie jest dział fotografia i nie ma jury oceniającego światło i perspektywę. To jest fotoreportaż i nic więcej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A mnie się podoba - a ostatnie to nawet bardzo. Pozdrawiam ciepło.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Grażynko, we wnętrzu bazyliki był tłum, stąd zdjęcia tylko tego, co ponad głowami turystów. Miesiąc to może przesada, ale chciałabym tam wrócić chociaż na kilka dni. Pozdrawiam, Janina

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ech, panie Robercie. Gdybym ja mogła dołączyć Pana opinię do mojej i tym zmasowanym atakiem ugiąć serwis Nikon Polska, to może by mi wymienili obiektyw. Ja już szukam innej marki, bo ta nierówna walka mnie znużyła. Z tych przepełnionych słońcem miejsc przywiozłam znikomy promil poprawnie naświetlonych zdjęć (z uwagi na pośpiech używałam głównie Auto lub z priorytetem A).

Natomiast co do innych aspektów zdjęć (generalnie), uważam, że sposób kadrowania jest tym, co różni zdjęcia Pana R. od zdjęć Pani B. i z tym bym nie walczyła. Ale wiem jak trudno pisać o zdjęciach robionych inaczej, niż własne. Nawet się zastanawiam jak to się udaje jurorom konkursów wszelakich.
I myślę sobie, chociaż może się mylę, że pozytywny odbiór, jak Pan napisał, "laików", bierze się raczej z emocjonalnego nastawienia na poznanie obcego miasta, poprzez tę parę obrazków, które tę potrzebę w jakimś stopniu zaspokoiły, nie zaś z potrzeby analizy zdjęcia, jako "produktu", która zdominowała Pana spojrzenie i doprowadziła do, niestety, słusznych (względem techniki) wniosków.

Zapraszam do wypowiedzi pod moimi refleksjami o fotografowaniu. link

Dziękuję za 3 punkciki ;) Dzięki nim nie tracę zapału. Pozdrawiam, Janina

Komentarz został ukrytyrozwiń

zielona herbata.w lubelskim sporo zabytków min.stary kirkut

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zdjęcia fatalne pod względem technicznym. takie obrazki z pocztówek z kiosku w Szczebrzeszynie. Zachwyt laików zrozumiały bo to koleżanka zrobila, Odwago trochę proszę DO. Przekadrowanie, złe światło, brak punktu odniesienia. zła pesrspektywa. Złe nasycenie kolorów itd itd. Ale zapał się liczy3*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję za miłe słowa :) :) :)
Uczę się dopiero wyłapywania detali. Z czasów komuny i ograniczeń wywozowych (2 rolki na turystę) zostało mi jakieś "panoramiczne" widzenie ;) A w detalach tkwi sama kwintesencja i urok przeszłości.

Pani Grażyno. Znanej mi tabliczki z przekreślonym aparacikiem nie spotkałam. Czasami proszono, żeby nie używać lamp. Być może w muzeach (jak np. w Zwingerze) potrzebny jest "tikecik" na fotografowanie, ale świadomie zrezygnowałam z muzeów (oglądanych w galopie), na rzecz innych zakamarków. Pozdrawiam, Janina

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 01.09.2010 09:57

Robi niesamowite wrażenie. Zdjęcia na medal. /5*/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.