Facebook Google+ Twitter

Bruksela chce zalegalizować małżeństwa gejów i lesbijek

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2008-12-03 07:22

Komisja ds. Wolności Obywatelskich Parlamentu Europejskiego zaleca państwom UE, w tym także Polsce, uznanie małżeństw homoseksualnych.

 / Fot. Bartek Kosiński, "Polska"Za miesiąc raport trafi pod głosowanie europarlamentu. Jeśli zostanie przyjęty, będzie miał rangę zalecenia, ale do niczego rządów krajów unijnych nie zobliguje.

Dokument przygotowany przez komisję zaleca krajom, w których geje i lesbijki nie mogą zawierać "małżeństw", by uznały za legalne związki par tej samej płci zawarte w państwach UE, w których są one prawnie możliwe. Oznacza to, że dwóch gejów czy dwie lesbijki, którzy wzięli ślub np. w Holandii, mieliby być traktowani w Polsce jak pełnoprawne małżeństwa.

Raport z zadowoleniem przyjął szef Kampanii przeciwko Homofobii. Robert Biedroń nie ma wątpliwości, że ten dokument zmusi władze naszego kraju do realnej walki z dyskryminacją homoseksualistów. - Teraz rząd nie będzie już mógł powiedzieć, że prawa gejów są w Polsce szanowane, i tą wypowiedzią zamknąć temat - mówi szef kampanii.

Ma nadzieję, że dokument komisji wymusi zmiany przepisów w Polsce. Biedroń przestrzega władze, że jeżeli prawo nie zostanie dostosowane do wymagań komisji, narażą Polskę na procesy, które nadszarpną naszą reputację na arenie międzynarodowej. - W końcu znajdzie się para homoseksualistów, która nas zaskarży do europejskich instytucji, i znów będzie międzynarodowa afera - mówi Biedroń.

Te argumenty nie przekonują polityków PO, którzy nie chcą słyszeć o legalizacji związków tej samej płci. Pokazali to już podczas wczorajszego głosowania w Komisji ds. Wolności Obywatelskich PE. Eurodeputowana Platformy Urszula Gacek opowiedziała się za odrzuceniem raportu właśnie z powodu zapisów dotyczących homoseksualistów.

Zaleceń PE nie zamierza też słuchać wicemarszałek Sejmu Stefan Niesiołowski. - Nie zgodzimy się na legalizacje związków gejowskich i ten raport nas do tego nie zmusi - zapewnia. A Piotr Wolski z biura prasowego PE wyjaśnia, że jeśli nasz rząd nie wprowadzi tych zaleceń, żadnych konsekwencji nie poniesie.

Czytaj na stronie polskatimes.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Unia nie chce zalecać legalizacji małżeństw jednopłciowych wśród członków Wspólnoty. Unia chce wprowadzić regulację podobną do tej, którą wprowadził dawno temu Izrael - chce by wszystkie kraje uznwałay związki partnerskie i małżeństwa zawarte w innych krajach. I tyle.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niestety, nie podzielam zdania Roberta. Wydaje mi się że zalecenie będzie zupełnie zignorowane...

Wystarczy popatrzeć na Kodeks Drogowy, który ma kilkanaście przepisów sprzecznych z Konwencją Wiedeńską, ratyfikowaną już w 1985 roku!

A tak naprawdę, to w większości państw unii to co nie jest zakazane wprost w prawie to jest dozwolone, czyli nie podlega regulacji. W Polsce zakazuje się poruszać nawet po ścieżkach rowerowych przyczepkom dla dzieci, ponieważ nie ma ustawy dopuszczającej je do ruchu! W Holandii te ż nie są , ale ponieważ nie ma zakazu to przyczepki te są powszechne...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oj, nie. Bruksela chce wszystko regulować: legalizować, jak na socjalistów przystało, niezbyt chcą. Choć niedawno poluzowali regulacje dot. krzywości ogórków, by wspaniałomyślnie obniżyć ceny. Ale nie za bardzo, bo rolnicy francuscy ich blokują. Ech, Unia idzie w bardzo złym kierunku. Nie żebym był jakim wielgaśnym eurosceptykiem, ale przesadzają...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Unia chce wszystko zalegalizować...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.