Facebook Google+ Twitter

Bruksela chce zalegalizować małżeństwa gejów i lesbijek

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2008-12-03 07:22

Komisja ds. Wolności Obywatelskich Parlamentu Europejskiego zaleca państwom UE, w tym także Polsce, uznanie małżeństw homoseksualnych.

 / Fot. Bartek Kosiński, "Polska"Za miesiąc raport trafi pod głosowanie europarlamentu. Jeśli zostanie przyjęty, będzie miał rangę zalecenia, ale do niczego rządów krajów unijnych nie zobliguje.

Dokument przygotowany przez komisję zaleca krajom, w których geje i lesbijki nie mogą zawierać "małżeństw", by uznały za legalne związki par tej samej płci zawarte w państwach UE, w których są one prawnie możliwe. Oznacza to, że dwóch gejów czy dwie lesbijki, którzy wzięli ślub np. w Holandii, mieliby być traktowani w Polsce jak pełnoprawne małżeństwa.

Raport z zadowoleniem przyjął szef Kampanii przeciwko Homofobii. Robert Biedroń nie ma wątpliwości, że ten dokument zmusi władze naszego kraju do realnej walki z dyskryminacją homoseksualistów. - Teraz rząd nie będzie już mógł powiedzieć, że prawa gejów są w Polsce szanowane, i tą wypowiedzią zamknąć temat - mówi szef kampanii.

Ma nadzieję, że dokument komisji wymusi zmiany przepisów w Polsce. Biedroń przestrzega władze, że jeżeli prawo nie zostanie dostosowane do wymagań komisji, narażą Polskę na procesy, które nadszarpną naszą reputację na arenie międzynarodowej. - W końcu znajdzie się para homoseksualistów, która nas zaskarży do europejskich instytucji, i znów będzie międzynarodowa afera - mówi Biedroń.

Te argumenty nie przekonują polityków PO, którzy nie chcą słyszeć o legalizacji związków tej samej płci. Pokazali to już podczas wczorajszego głosowania w Komisji ds. Wolności Obywatelskich PE. Eurodeputowana Platformy Urszula Gacek opowiedziała się za odrzuceniem raportu właśnie z powodu zapisów dotyczących homoseksualistów.

Zaleceń PE nie zamierza też słuchać wicemarszałek Sejmu Stefan Niesiołowski. - Nie zgodzimy się na legalizacje związków gejowskich i ten raport nas do tego nie zmusi - zapewnia. A Piotr Wolski z biura prasowego PE wyjaśnia, że jeśli nasz rząd nie wprowadzi tych zaleceń, żadnych konsekwencji nie poniesie.

Czytaj na stronie polskatimes.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Unia nie chce zalecać legalizacji małżeństw jednopłciowych wśród członków Wspólnoty. Unia chce wprowadzić regulację podobną do tej, którą wprowadził dawno temu Izrael - chce by wszystkie kraje uznwałay związki partnerskie i małżeństwa zawarte w innych krajach. I tyle.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niestety, nie podzielam zdania Roberta. Wydaje mi się że zalecenie będzie zupełnie zignorowane...

Wystarczy popatrzeć na Kodeks Drogowy, który ma kilkanaście przepisów sprzecznych z Konwencją Wiedeńską, ratyfikowaną już w 1985 roku!

A tak naprawdę, to w większości państw unii to co nie jest zakazane wprost w prawie to jest dozwolone, czyli nie podlega regulacji. W Polsce zakazuje się poruszać nawet po ścieżkach rowerowych przyczepkom dla dzieci, ponieważ nie ma ustawy dopuszczającej je do ruchu! W Holandii te ż nie są , ale ponieważ nie ma zakazu to przyczepki te są powszechne...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oj, nie. Bruksela chce wszystko regulować: legalizować, jak na socjalistów przystało, niezbyt chcą. Choć niedawno poluzowali regulacje dot. krzywości ogórków, by wspaniałomyślnie obniżyć ceny. Ale nie za bardzo, bo rolnicy francuscy ich blokują. Ech, Unia idzie w bardzo złym kierunku. Nie żebym był jakim wielgaśnym eurosceptykiem, ale przesadzają...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Unia chce wszystko zalegalizować...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.