Facebook Google+ Twitter

Bruksela: Gmach Komisji Europejskiej znów ewakuowany

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-27 11:52

Ponad tydzień po pożarze w siedzibie Komisji Europejskiej w Brukseli, budynek został dzisiaj przed południem ponownie ewakuowany. Nieoficjalnie mówi się o awarii kanalizacji, ale rzecznik Komisji tego nie potwierdza, mówi jedynie, że to środki ostrożności.

Zdjęcie ilustracyjne, siedziba PE, licencja GNU / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:2007_07_16_parlament_europejski_bruksela_07.JPGDo głównej siedziby Komisji Europejskiej w Brukseli wracają powoli urzędnicy, którzy zostali ewakuowani po przedpołudniowym alarmie pożarowym. Wcześniej Polskie Radio dowiedziało się nieoficjalnie, że budynek zostanie ponownie otwarty o 15.00.

Podczas konferencji Jose Manuela Barroso rozległ się ostrzegawczy alarm pożarowy. Przewodniczącego Komisji przedstawiał właśnie nowe propozycje dotyczące monitorowania europejskich rynków finansowych.

Na razie nie są znane przyczyny ewakuacji głównego budynku Komisji Europejskiej. Nieoficjalnie mówi się o awarii kanalizacji, ale rzecznik Komisji tego nie potwierdza, mówi jedynie, że to środki ostrożności.

W poniedziałek 18 maja ogień strawił część dachu budynku, ostatnie piętro budynku, oraz parter. Strażakom opanowanie pożaru zajęło kilka godzin. Główną siedzibę Komisji Europejskiej otwarto po tygodniu. Wprawdzie świadkowie dzisiejszego alarmu mówili, że w centrum prasowym "czuć było zapach dymu", ale mógł on pozostać po niedawnym pożarze.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.