Facebook Google+ Twitter

Bruksela na tropie zbyt długich sznurków od dziecięcych ubrań

11 tysięcy dziecięcych ubrań sprawdzili w jedenastu krajach unijnych eksperci z Brukseli. Porównywali długość zwisających z nich sznurków, tasiemek i gumek z unijną normą. Za długie sznurki powodują ponoć mnóstwo urazów.

Zbyt długi sznurki grożą nawet uduszeniem dziecka. / Fot. The Audiovisual Service of European Institutions- Tasiemki ściągające kaptur bluzy trzylatka mogą doprowadzić do uduszenia dziecka - ostrzega na filmie powstałym przy okazji akcji jedna z występujących w nim kobiet. - Tym bardziej, gdy nie mają ograniczników. Mogą też się w coś zaplątać, powodując w najlepszym wypadku przewrócenie się dzieciaka.

Kontrolerzy, przy udziale działaczy akcji Prosafe, prowadzili akcję w Austrii, Bułgarii, Czechach, Danii, Estonii, Francji, Grecji, Irlandii, Litwie, Holandii i Portugalii. Spośród 11 tysięcy ubrań nie mieli zastrzeżeń jedynie do 1,4 tysiąca. Norma to: EN 14682.

Źródło: http://ec.europa.eu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Bruksela nie może się zająć wszystkimi sprawami naraz, ale dobrze, że wzięła sznurki pod lupę:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szkoda, że Bruksela nie ruszyła tropem zbyt wysokich obcasów, noszonych przez bardzo młode kobiety; powodują pogłębienie lordozy leźwiowej, wadliwe ustawienie miednicy, płaskostopie poprzeczne i halluksy. Same patologie: śliczne na teraz, ale skutkujące dolegliwosciami ortopedycznymi za 20 lat.
To, co w tym sezonie wciskają kobietom dyktatorzy mody to juz nie horror - to kryminał.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bezpieczeństwo bezpieczeństwem ale... od czasu "prostych bananów" i uznania ślimaka za rybę, to wszystkie te regulacje wydają się wielkim absurdem :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Interesujące.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.