Facebook Google+ Twitter

Bruksela nie gwarantuje produkcji statków w Gdyni i Szczecinie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-03 07:31

Przyjęcie propozycji Brukseli, dotyczącej sprzedaży majątku polskich stoczni poza postępowaniem upadłościowym, nie gwarantuje utrzymania produkcji statków w Gdyni i Szczecinie - informuje "Rzeczpospolita".


Dziennik dowiedział się, że jeszcze dziś Ministerstwo Skarbu odpowie na list unijnej komisarz do spraw konkurencji Neelie Kroes w sprawie polskich stoczni. Komisarz zaleciła w piśmie, by polski rząd bezwarunkowo zgodził się na sprzedaż stoczniowego majątku. W zamian Bruksela nie będzie domagała się zwrotu przez zakłady pomocy publicznej.

Według "Rzeczpospolitej" szczegóły propozycji zakładają, że przy sprzedaży postoczniowego majątku, nie będą stawiane dodatkowe warunki, jak utrzymanie zatrudnienia czy przejęcie już zawartych kontraktów na budowę statków. Stocznie nie powinny też zawierać nowych umów. To praktycznie wyklucza produkowanie tam statków.

- To gorsze niż upadłość - mówią gazecie związkowcy ze stoczni. Podkreślają, że w tym drugim przypadku mieliby szansę na utrzymanie działalności gospodarczej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.