Facebook Google+ Twitter

Bruksela nie gwarantuje produkcji statków w Gdyni i Szczecinie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-03 07:31

Przyjęcie propozycji Brukseli, dotyczącej sprzedaży majątku polskich stoczni poza postępowaniem upadłościowym, nie gwarantuje utrzymania produkcji statków w Gdyni i Szczecinie - informuje "Rzeczpospolita".


Dziennik dowiedział się, że jeszcze dziś Ministerstwo Skarbu odpowie na list unijnej komisarz do spraw konkurencji Neelie Kroes w sprawie polskich stoczni. Komisarz zaleciła w piśmie, by polski rząd bezwarunkowo zgodził się na sprzedaż stoczniowego majątku. W zamian Bruksela nie będzie domagała się zwrotu przez zakłady pomocy publicznej.

Według "Rzeczpospolitej" szczegóły propozycji zakładają, że przy sprzedaży postoczniowego majątku, nie będą stawiane dodatkowe warunki, jak utrzymanie zatrudnienia czy przejęcie już zawartych kontraktów na budowę statków. Stocznie nie powinny też zawierać nowych umów. To praktycznie wyklucza produkowanie tam statków.

- To gorsze niż upadłość - mówią gazecie związkowcy ze stoczni. Podkreślają, że w tym drugim przypadku mieliby szansę na utrzymanie działalności gospodarczej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.