Facebook Google+ Twitter

Bruksela: Protest ws. zwolnień w Oplu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-29 07:06

Ponad 20 tysięcy osób ma dziś przejść ulicami Brukseli w obronie miejsc pracy. Demonstrację zorganizowały 3 belgijskie centrale związkowe, a bezpośrednim jej powodem jest decyzja General Motors o likwidacji zakładu Opla w Antwerpii, na północy kraju.

Antwerpska fabryka Opla, która zatrudnia ponad 2600 osób, w czerwcu zostanie zamknięta. Koncern General Motors tłumaczy swoją decyzję spadkiem sprzedaży samochodów i koniecznym ograniczeniem produkcji. Nie chcą się z tym pogodzić belgijscy związkowcy. Dziś wyjdą na ulice Brukseli, by zaprotestować przeciwko planowanym cięciom oraz zwolnieniom i zademonstrować solidarność z pracownikami zamykanego zakładu.

O zorganizowaniu manifestacji zdecydowano przed kilkoma dniami w Antwerpii podczas narady związkowców z europejskich fabryk Opla. Wtedy na spotkaniu był też przedstawiciel z Polski. Szef Solidarności w gliwickim zakładzie Sławomir Ciebiera mówił, że także polscy związkowcy boją się o swoje miejsca pracy. Mimo że sytuacja fabryki Opla w Gliwicach jest o wiele lepsza niż innych zakładów w pozostałych krajach Unii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.