Facebook Google+ Twitter

Bruksela: Spotkanie Europejskiej Partii Ludowej ws. kandydata na szefa PE

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-12 11:11

W Brukseli dziś ciąg dalszy rozmów o wspólnym kandydacie grupy chadeków na przewodniczącego Parlamentu Europejskiego. Czy ma to być Jerzy Buzek, czy Mario Mauro? O tym będą rozmawiać przedstawiciele Europejskiej Partii Ludowej.

Im bliżej inauguracyjnej sesji Parlamentu Europejskiego, która odbędzie się w połowie lipca, tym więcej spotkań i dyskusji o kandydacie na przewodniczącego. Przedwczoraj rozmawiał o tym zarząd chadeków, dzisiejsze spotkanie zorganizowało kierownictwo Europejskiej Partii Ludowej.

Kilka tygodni temu, osoby z zarządu partii mówiły nieoficjalnie, że Jerzy Buzek ma większe poparcie niż Mario Mauro. Tak mówi się też w parlamentarnej grupie chadeków, choć oficjalnie jej szef Joseph Daul zaprzecza. - Nikt niczego nie deklaruje. Wszyscy czekają na porozumienie między dwoma krajami i dwoma kandydatami. Dajmy im jeszcze trochę czasu - powiedział.
Chadecy chcą wyłonić jednego kandydata najpóźniej do 7 lipca. W Brukseli już zaczęły się rozmowy z Włochami o innych stanowiskach, które mogą skłonić ich do wycofania Mario Mauro. Już nie tylko kierowanie komisją parlamentarną jest brane pod uwagę, ale także stanowisko wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej i dobra teka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.