Facebook Google+ Twitter

Bruksela w ogniu protestów społecznych

W czwartek w demonstracjach społecznych zorganizowanych przez 3 największe centrale związkowe uczestniczyło ponad 100 tysięcy ludzi. To imponująca liczba zważywszy na liczbę mieszkańców tego kraju!

 / Fot. Fot.Julien Warnand/PAP/EPAW liczącej zaledwie 11 milionów mieszkańców Belgii podczas wczorajszej demonstracji zorganizowanej przez związki zawodowe uczestniczyło ponad 100 tysięcy ludzi. To niemal ta sama liczba osób jaka uczestniczyła w demonstracjach zorganizowanych przez największe centrale związkowe w Polsce. Jednak zasadnicza różnica w tym względzie jest taka, że Polska liczy ponad 38 milionów mieszkańców!

To jeden z głównych powodów lekceważenia w Polsce społeczeństwa przez władze i sprowadzenia praw pracowniczych, związkowych i społecznych do poziomu państwa neokolonialnego.

Celem dążenia neoliberałów jest stworzenie stałego podziału społeczeństwa na 3 grupy: elity władzy, współpracowników elit i całą resztę niewolniczej siły roboczej sprowadzonej do roli chłopów pańszczyźnianych.

www.interia.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

No a dlaczego związkowcy z Belgii protestują?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.