Facebook Google+ Twitter

Brukselska ofensywa Tuska

W środę premier Donald Tusk uda się z wizytą do Brukseli, gdzie towarzyszyć mu będzie większość ministrów jego rządu. Delegacja ma wziąć udział w cotygodniowym kolegium unijnych komisarzy.

Premier Donald Tusk. / Fot. Greek PM, http://www.flickr.com/photos/primeministergr/4150070184/Ranga środowej wizyty premiera i jego ministrów w Brukseli jest duża, zważywszy na fakt, że w delegacji weźmie udział ok. 70 proc. członków Rady Ministrów. Do tej pory takiej wizyty w Komisji Europejskiej nie było, nawet Victor Orban - nowy premier Węgier, które obejmą wkrótce przewodnictwo Unii, nie przybył do Brukseli z tak rozbudowaną delegacją.

Głównym tematem rozmów mają być przygotowania Polski do objęcia prezydencji w Unii Europejskiej, która ma nastąpić w drugiej połowie 2011 roku. Polska prezydencja będzie musiała zmierzyć się wieloma ważnymi kwestiami. Priorytetami mają być: nowa perspektywa finansowa UE po 2013 (w tym polityka spójności), reforma polityki rolnej oraz polityka obronna. Na pewno poruszona zostanie również kwestia popowodziowej pomocy Polsce w ramach Funduszu Solidarności.

Po udziale w kolegium unijnych komisarzy, ministrowie i poszczególni komisarze, spotkają się osobno na dwustronnych rozmowach. Premier Donald Tusk spotka się w tym czasie z przewodniczącym Komisji Europejskiej Jose Manuelem Barroso, a także szefem Rady Europejskiej Hermanem Van Rompuyem.

Źródło PAP, europa.eu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.