Facebook Google+ Twitter

Brukselska wystawa wywołuje uśmiech

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-13 22:47

Zorganizowana przez przewodniczących Unii Europejskiej Czechów wystawa pokazująca stereotypy dotyczące państw członkowskich cieszy się zainteresowaniem gościu budynku Rady UE i wywołuje uśmiech na ich twarzach.

Trójwymiarowa instalacja miała wyśmiewać stereotypy 27 krajów członkowskich, ale wzbudziła wątpliwości i zaskoczenie u dyplomatów oraz urzędników.

W katalogu ekspozycji wyjaśniono, że prezentacje na temat stereotypu własnej ojczyzny przygotowali artyści z poszczególnych państw Unii. Teraz okazuje się, że informacje były nieprawdziwe, bo instalację przygotował jeden artysta, z Czech - o czym z przykrością poinformował Aleksandr Vondra, wicepremier tego kraju do spraw europejskich.

Polityk dodał, że został wprowadzony w błąd i ze zdziwieniem przyjął wiadomość, iż czeski artysta, David Czerny, nie wywiązał się z umowy. Zamiast stworzyć instalację wspólnie z kolegami z unijnych państw, sam zaprezentował własną wizję stereotypów Europy. Władze w Pradze zastanawiają się, co zrobić, ale nie chcą na razie mówić, czy zrezygnują z wystawy.

Polska została przedstawiona, jako kraj zakonników wznoszących flagę gejowską. Bułgaria - to jedna wielka toaleta turecka, Francja jest miejscem ciągłych strajków, autostrady pokrywające terytorium Niemiec dziwnie układają się w swastykę, a Holandia jest zalana wodą i wystają z niej tylko fragmenty minaretów.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.