Facebook Google+ Twitter

Bruno Schulz "Europa Wschodnia" - własnymi słowami

W tym roku łódzka grupa Bruno Schulz nakładem S.P. Records wydała swoją drugą płytę, zatytułowaną "Europa Wschodnia".

Specjalnie dla czytelników Wiadomości24.pl o utworach z płyty opowiadają: Karol Stolarek (wokal), Marcin Regucki (gitara), Wojtek Czyszczoń (perkusja).

1. "Bo wszystko już było"

okładka płyty "Europa Wschodnia" / Fot. materiały promocyjne S.P RecordsKarol Stolarek: Numer otwierający płytę to katalogowy przykład chaosu, z którego wyłania się coś na kształt piosenki. Powstawał w dużej mierze w studio na zasadzie zabawy dźwiękiem. Tekst inspirowany między innymi obserwacją koleżanek, dla których portale internetowe stworzyły obszar do kreacji swojego alter ego.

Marcin Regucki: Pierwszy numer na płycie i jednocześnie mój ulubiony. Na powierzchni chaotyczny gitarowy jazgot, z głębin wyłania się melodia. To jeden z utworów niemal całkowicie improwizowanych, dzięki czemu podczas sesji nagraniowej czuliśmy się jakbyśmy grali go po raz pierwszy. „Bo wszystko już było” to dźwiekowo - słowna, wnikliwa obserwacja pewnych zachowań i relacji zamknięta w ramach luźnej, aczkolwiek nie przypadkowej kompozycji.

2. "Dziury w ziemi"

K.S: Kawałek ulegający transformacji do końca powstawania płyty. Sławek z S.P. (Sławomir Pietrzak - były gitarzysta Kultu, założyciel wydawnictwa fonograficznego S.P. Records, przyp. red.) twierdzi, że to petarda. Ja uważam, że to bomba atomowa!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.