Facebook Google+ Twitter

Brunon K. oskarżony o przygotowywanie zamachu terrorystycznego

Jak ustaliła reporterka TOK FM, Brunon K. został oskarżony o przygotowywanie zamachu terrorystycznego na Sejm i Senat RP. Sprawa ma trafić do sądu w czwartek.

Podwórko w miejscu zamieszkania Brunona K. / Fot. Anna Kaczmarz/PolskapresseOskarżonym o organizowanie zamachu Brunonem K., w czwartek ma zająć się sąd. Są to nieoficjalne informacje od reporterki radia TOK FM. Grozi mu nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Oprócz niego, przed sądem staną dwie inne osoby związane z tą sprawą.

4 tony materiałów wybuchowych

Sprawa planowania zamachu ujrzała światło dzienne w listopadzie zeszłego roku. 9 listopada Brunon K. został zatrzymany. Usłyszał zarzuty przygotowywania zamachu bombowego w budynku Sejmu. Jak podali śledczy, chciał zdetonować 4 tony materiałów wybuchowych.

Niedoszły zamachowiec nie uniknie procesu

Eksplozja samochodu-bomby miała nastąpić podczas posiedzenia prezydenta, premiera i ministrów. Z sześciotygodniowych badań biegłych wynika, że Brunon K. jest poczytalny, więc nie ma szans na uniknięcie sądu. W czasie śledztwa ustalono, że Brunon K. jest wykładowcą Akademii Rolniczej w Krakowie. Od 6 lipca do 7 listopada tego roku miał przygotowywać się do zamachu, co więcej, przeprowadzał nawet próbne eksplozje.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.